Basın > Doğa Sigorta’dan sağlıkta ‘tamamlayıcı’ adım / Sigortamedya

Doğa Sigorta’nın satışa sunduğu Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ürünü, SGK ve aynı zamanda Doğa Sigorta ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarından alınacak sağlık hizmetlerinde ödenecek fark ücretlerini teminat altını alıyor.

Doğa Sigorta, yeni ürünü ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nı satışa sundu. Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, 81 ilde bulunan birçok özel hastanede geçerli olacak. Doğa Sigorta CEO’su Nihat Kırmızı, sektörün en dinamik ve inovatif şirketlerinden biri olduklarını ve bu özellikleriyle birçok branşta olduğu gibi sağlık sigortalarında da çıkardıkları yeni ürünleriyle iddialı olduklarını söyledi.

Nihat Kırmızı, yeni ürünleri ‘Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’ ile sigortalının, SGK ve aynı zamanda Doğa Sigorta ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarından hiçbir ücret farkı ödemeden sağlık hizmeti alabileceğini söyledi.

“Bu sigorta poliçesinden TC vatandaşı olup SGK tarafından kapsam altında olan 0-59 yaş arasındaki kişiler faydalanabiliyor. Aynı poliçe kapsamında aile olarak anne, baba ve/veya bekar çocuklar yer alabiliyor” diyen Kırmızı, şunları söyledi: “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nda özel tercih ve bütçeye göre alternatifli olarak seçim yapılabiliyor.”

Limitsiz yüzde 100 ödeme

Yeni ürünlerinde yatarak tedavi teminatının, sigorta başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen, tıbben gerekli olan cerrahi ve/veya dahili yatışlar için limitsiz ve yüzde 100 olarak ödendiğini ifade eden Kırmızı, “Ayakta tedavi, sigorta başlangıç tarihinden sonra gerçekleşen rahatsızlıklara ilişkin, doktor muayene, laboratuvar hizmetleri, görüntüleme ve ileri tanı yöntemleri ile fizik tedavi ayakta tedavi teminatından, poliçe özel ve genel şartları çerçevesinde seçilebilen plana göre yılda 6 veya 8 adet ile kısıtlı olmak üzere yüzde 100 olarak ödenir” diye konuştu.

Ömür Boyu Yenileme Garantisi

Doğa Sigorta’da kesintisiz olarak 3 yıl aynı planda sigortalılık süresini doldurmuş, ilk kez 55 yaşından önce poliçe kapsamına alınmış ve son 3 yıllık hasar/prim oranı maksimum yüzde 70 olan sigortalıların ‘Ömür Boyu Yenileme Garantisi’ hakkı elde ettiğini belirten Kırmızı, sözlerine şöyle devam etti: “‘Ürünümüz sadece SGK ile anlaşmalı kurumlarda geçmesin’denirse isteğe bağlı olarak sunulan ‘A+ Yatarak Tedavi Teminatı’ ile sigortalılarımıza SGK şartı aranmaksızın geleneksel sağlık sigortasının geçerli olduğu tüm anlaşmalı kurumların kapısı da aralanıyor. Yıllık 10 bin lira muafiyetli olan bu teminattan poliçede belirtilen şartlar doğrultusunda yararlanılabiliyor.”

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, BİZ SİZİ ARAYALIM!