Basın > İslami sigorta hizmete girdi - Haberin adresi.com

Doğa Sigorta, haziran ayı itibariyle "Katılım Sigorta" ürünlerini piyasaya çıkardı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ziraat Katılım Bankası'nın açılışında vurguladığı "tekafül" (İslami sigorta) ile ilgili çalışmalara çok önceden başladıklarını belirten Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kırmızı, "Ülkemizde kooperatif yapısı altında Katılım Sigortacılığının ilk örneğini hizmete sunduk" dedi.

Sistem, kâr amacı gütmeyen sigortalıların bir araya geldiği kooperatif modeliyle işleyecek. 'Tekafül'de sigorta şirketin biriktirdiği fonlar, faiz dışı yatırım araçlarında değerlendiriliyor. Hasar ve sorumluluklar, katılımcıların paylarına göre bölünüyor.

BES'E DE GELECEK

Nihat Kırmızı, "Türkiye'de önemli bir kesim faize duyarlı. Bu kesim, zorunlu sigortalar dışında hiçbir sigorta ürününü almayı tercih etmiyor. Hatta bazı zorunlu sigortaları da yaptırmadıklarını görüyoruz. Buradan yola çıkarak Türkiye'de tekafül sigortası konusunda bir ihtiyaç olduğunu tespit ettik. Hazırlıklarımız tamamlandı. Bizden poliçe alan herkes üyemiz veya ortağımız olabiliyor. Tercih edenler katılım fonuna katılabiliyor" diye konuştu. Tekafül için katılım bankalarının da aralarında bulunduğu birçok finans kurumuyla el sıkıştıklarını açıklayan Kırmızı, şöyle devam etti: "Faiz hassasiyeti olan bir kişi zorunlu trafik sigortasını yapıyor ama evini, iş yerini sigortalamıyor. Tekafülle birlikte bu poliçeleri de alabilecek. Sağlık branşında ise 2016 yönlü planlarımız var. BES'i de 2016 yılından sonra düşünebiliriz."

SİZE NASIL YARDIMCI OLABİLİRİZ ?

BİLGİLERİNİZİ BIRAKIN, BİZ SİZİ ARAYALIM!