Korona Salgını Süresince Evde Yapabileceğiniz Aktiviteler Görsel
Sağlık
28.03.2020

Evde yapılabilecek aktiviteler, korona virüs nedeniyle seyahat edemediğimiz şu günlerde vaktimizi verimli değerlendirmek için oldukça önemlidir. Korona virüsün ülkemizde görülmesiyle birlikte Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar ile vatandaşlar evlerinde kalmaya çağrılmıştır. Sağlığımız için evde kalmamızın oldukça önemli olduğu bu süreçte verimli günler geçirmek için evde yapabileceğiniz aktivitelerhakkında bilgi sahibi olmanız oldukça önemlidir.

Evde Meditasyon Yapmak

Meditasyona başlamak, bu süreçte tercih edebileceğiniz ilk ve en önemli aktivitedir. Meditasyon veya yoga yaparak zihninizi dinlendirip olumsuz düşüncelerden ve stresten arındırırken bir yandan da vücudunuzu dinlendirebilir ve hareketsiz kalmaktan kurtulabilirsiniz.

Yeni Bir Dil Öğrenmek

Yabancı dil öğrenmeye başlamak, evde kaldığınız günlerde hayat kalitenizi ve veriminizi düşürmemek için bir diğer öneridir. Yüzlerce dil öğrenme uygulaması arasından birini seçerek yeni bir dil öğrenemeye başlayabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz aktivitelerarasında hem keyifli olması hem de psikolojinizi olumlu yönde etkilemesi açısından en faydalı aktivitelerden birisi olacaktır.

Online Müzeleri Keşfetmek

Müzeleri online olarak keşfetmek, evde yapabileceğiniz kültür ve sanat etkinliklerinin başında gelmektedir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte pek çok müze online olarak ulaşılabilir hale gelmiştir. Sanal müze turlarına katılarak masrafsız bir şekilde dünyaca ünlü müzeleri ziyaret edebilirsiniz. Sanal müze turları için herhangi bir ücret ödemeniz veya üye olmanız gerekmemektedir.

Online Kurslara Başlamak

Online kurslara katılmak, evde kaldığınız süreçte teknolojik imkanlarınızı kullanmanın en verimli yöntemlerinden birisi olacaktır. Günümüzde internet platformunda hemen her şey için hazırlanmış online kurs imkanları bulunmaktadır. Bu kurslara katılarak yeni bir enstrüman çalmaya başlayabilir veya diğer yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz.

Kişisel Bakım Yapmak

Kişisel bakım için zaman ayırmakisteyen ancak hayat koşuşturması içerisinde fırsat bulamayanlar için evde kalınan süre bulunmaz bir nimettir. Evde kalmanız gereken bu günlerde cilt bakımınıza yoğunlaşabilirsiniz.

Düzenli Egzersiz Yapmak

Spora başlamakiçin mutlaka bir spor salonuna yazılmanıza gerek yok. İnternette birçok ünlü spor eğitmeni online videolar ile ücretsiz spor eğitimi veriyor. Evde yapabileceğiniz aktivitelerarasında en önemlilerinden birisinin spor olduğu rahatlıkla söylenebilir. Bu süreçte formunuzu ve enerjinizi yitirmemek için düzenli spor yapabilirsiniz.