Kurumsal

Hakkımızda

Doğa Sigorta temelleri 2013 yılında atılmış, 18 Şubat 2014 tarihinde Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan sigortacılık ruhsatlarını alarak sigortacılık faaliyetine başlamış yüzde yüz Türk sermayeli bir şirkettir.

3 Haziran 2007 tarih ve 5684 sayılı Sigortacılık Kanunu hükümleri uyarınca, hayat dışındaki tüm branşlarda faaliyet göstermektedir.

Doğa Sigorta olarak Yangın, Nakliyat, Kaza, Mühendislik, Tarım, Hukuksal Koruma, Ferdi Kaza, Sağlık, Sorumluluk Sigortaları alanında, Türkiye’nin tamamına yayılan 2000’e varan acentemiz ve 8 Bölge Müdürlüğümüz ile sigorta ihtiyacına hizmet etmekte ve hayat boyu iş birliği garantisi vermekteyiz.

Yurt çapında sayısı 2000’e varan profesyonel acentemiz, brokerlerimiz ve bankasürans kanallarımız, geniş servis ağı ve asistans hizmetlerimizle sigortalılarımıza en kaliteli hizmeti sunmak en önemli hedefimiz.

Kuruluşumuzdan bugüne güçlü mali yapımız, teknolojiye uyumumuz, sosyal sorumlulukta topluma getirdiğimiz fayda, şeffaflık, ulaşılabilir, yenilikçi yaklaşımımız, etik değerlere verdiğimiz önem ve müşterimize sadakatimizle sektörde en güvenilen şirketler arasında yer almaktayız.

Faaliyete geçtiğimiz günden beri Swiss Re, Ms Amlin Re, Milli Re, Gic Re, Hanovver Re, Korean RE gibi dünyanın en güçlü reasürans şirketleriyle tüm branşlarda risk paylaşımı yaparak ulusal ve uluslararası sigortacılık sektöründe güçlü ve etkin bir yer edinirken riskleri de minimum seviyelere indirmeyi prensip edindik.

Şikayetvar tarafından bu yıl 9. kez düzenlenen A.C.E. Awards (Achievement in Customer Excellence)’da B Segment Elementer Sigorta kategorisinde 3 kez Gold 1 kez Silver ödül sahibi olduk.

2023 yılında Türkiye’nin mobilite alanında hizmet veren küresel teknoloji markası Togg ile bize gurur veren bir iş birliğine imza attık. Togg T10X kullanıcılarının akıllı cihazlarına özel olarak hazırladığımız ayrıcalıklı bir Kasko sigortası geliştirdik. Bu ürün, Doğa Sigorta olarak gelişmiş sigorta hizmet ve çözümlerimizin çağdaş bir yansıması olarak Togg T10X kullanıcılarına özel kapsamla, kaliteli hizmet güvencesi ve ayrıcalıklı teminatlarla tasarlandı.