konut

Online Teklif Al

Doğa Konut Paket Sigorta Poliçesi poliçenizin primini hesaplayabilmemiz için aşağıdaki alanları eksiksiz doldurun.

Konut Sigortası Teklif Kolaylığı


Neden Konut Sigortası Yaptırmalısınız?

Doğa Sigorta güvencesiyle hem kiracıların hem de ev sahiplerinin yararlanabileceği uygun fiyatlı Konut Sigortası ile risklere karşı yuvanızı teminat altına alabilirsiniz.

Konut Sigortası Neleri Kapsar?

Konut Paket Sigortası kapsamında; yangın, yıldırım, infilak, kira kaybı, dahili su, fırtına, sel, su baskını, dolu, hırsızlık gibi birçok zorunlu teminatlar haricinde deprem ve cam kırılması gibi isteğe bağlı teminatlar da poliçe kapsamına eklenebilir.

Ayrıca;

Konut Bakım Planı'yla; tüm müşterilerimiz yılda 1 kez ücretsiz olarak aşağıdaki hizmetlerden faydalanabilir.

 • Halı Yıkama
 • Anlaşmalı halı yıkama firmaları tarafından, tüm sigortalılar yılda 1 kez 6 metrekare makine halısı yıkama hizmetinden ücretsiz; kalan yıkama hizmetinden de indirimli olarak faydalanabilirler. Anlaşmalı kuru temizleme ve halı yıkama firmaları tarafından verilecek diğer tüm hizmetlerde, %10'dan başlayan ve %25'e varan oranlarda indirim uygulanmaktadır.

 • Petek Temizliği
 • Konut poliçe sahiplerine, yılda 1 kez ücretsiz Petek Temizliği hizmeti sağlanmaktadır.

Konut Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Doğa Sigorta Konut Paket Sigortası için; www.dogasigorta.com Hızlı Poliçe ekranından, Doğa Sigorta Mobil Uygulamamızdan ve size en yakın Doğa Sigorta acentelerimizden destek alabilirsiniz.

Konut Sigortası Neye Göre Hesaplanır?

Konut Sigortası poliçe fiyatı, poliçenizde yer alan teminatlara göre belirlenmekte. Konutun bulunduğu il ve ilçeye, bulunduğu kat ve metrekaresine, bina yapı tarzına ve diğer belirleyici unsurlar göz önünde bulundurularak hesaplanır.

Konut poliçesinde bina bedelini saptarken yapılması gereken, binanın arsa değerini dışarıda bırakarak binanın yeniden inşa edilmesinin güncel maliyetidir. Çünkü hasar anında ödenecek olan tutar bu bedeli aşamaz. Sigortacılığın temel prensiplerinden biri uğranılan zararın ikame edilmesi, sigortalıyı kâra geçirici bir tazminat ödemesi yapılmamasıdır. Bu prensip ışığında sigortalı binada meydana gelen bir hasarla binanın tamamen yıkılması durumunda dahi, arsa değerinde bir kayıp olmayacağı için ödenecek tazminat, binanın o arsa üzerine yeniden inşa edilmesinin maliyetidir.

Konut Sigortası Fiyatlarını Neler Etkiler?

Poliçede yer alan ek teminatlar, teminat limitleri ve eşya güvencesi seçenekleri Konut Sigortası fiyatlarını etkilemektedir.

Konut Sigortası Nasıl Yaptırılır?

Doğa Sigorta Konut Paket Sigortası için; www.dogasigorta.com Hızlı Poliçe ekranından, Doğa Sigorta Mobil Uygulamamızdan ve size en yakın Doğa Sigorta acentelerimizden destek alarak yuvanızı Doğa Sigorta güvencesi ile koruyabilirsiniz!

Devamını Göster
question-chat

Doğa Konut Paket Sigorta Poliçesi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

💵 Konut Sigortasındaki Hasar Ödemesi Nasıl Yapılır?

Konutunuzda meydana gelen bir hasarın ardından poliçe sahibi olduğunuz sigorta şirketinize hasar bildiriminde bulunmalısınız. Hasar bildiriminin yetkili birimlere ulaşması ile hızla harekete geçerek, hasar tespit ve değerlendirme yapmak üzere hasar oluşan konuta eksper ataması yapılır. Gerekli evrakların ve hasarın incelenmesiyle birlikte belirlenen tazminat miktarı hasar bildirimini takiben 15 gün içerisinde ödenir.

Konut Sigorta poliçesinde yer almayan durumlar sigorta kapsamına alınmadığından karşılanmamaktadır. Teminat kapsamı dışında kalan durumlar;

 • Konut Sigorta poliçesinde yer almayan durumlar sigorta kapsamına alınmadığından karşılanmamaktadır. Teminat kapsamı dışında kalan durumlar;
 • Zararın nükleer atıklara atfedildiği durumlar veya askeri hareketlerin sebep olduğu zararlar
 • Kamu otoritesi tarafından sigortalı mekanlar üzerinde yıkım, onarım, geri dönüşüm gibi eylemler gerçekleştirilmesi sonucunda oluşan zararlar
 • Yangın gerekçesi bulunmadan sigortalı eşyaların; yanlışlıkla veya bilerek ateşe tutulması, yanması ya da sıcaklığa maruz kalması ile oluşabilecek zararlar
 • Yangın çıkmadığı halde sigorta kapsamındaki varlıkların kendi bozulmaları ile yanması veya benzer bir şekilde ortaya çıkan zararalar
 • Sigortalının bilgisi dahilinde sigorta kapsamındaki eşyaların mevcut kusur, eksiklik veya bozukluklarından kaynaklanan zararlar
 • Sigortalıyken hasar alan ve bu hasar giderilmeden kullanım sonucunda oluşan zararlar
 • Sigortalının ve birlikte yaşadığı kişilerin, sigorta kapsamındaki kıymetlere kasıtlı şekilde verdiği zararlar
 • Elektrik ile çalışan alet, cihaz ve tesisatın; kısa devre, voltaj dalgalanmaları ve topraklama ile hasar görmesi,
 • Alçak basınç nedeniyle oluşan çökme, yırtılma vb. gibi durumlar

Konut Sigortası yaptıran kişilerin sigorta poliçesindeki süreklilik durumunda herhangi bir hasar bildirmemişse yenilenen poliçelerde hasarsızlık indirimi yansıtılıyor. Sigorta primlerine yansıtılan indirim değişiklik göstermektedir. Poliçe yapılırken sigorta şirketinizden hasarsızlık indirimi uygulaması hakkında bilgi alabilirsiniz.

Hem ev sahipleri hem de kiracılar konut sigortasının sağladığı güvenceden faydalanabilirler. Ev sahipleri, sahibi bulundukları konutu sigorta poliçesindeki kapsamlı güvenceler ile korurken, kiracılar da oturdukları konutun maliki olmasalar bile sahibi oldukları eşyaları konut sigortası ile kolayca güvence altına alabilirler.

Konut Sigortasında teminat limitleri birden fazla unsur göz önünde bulundurularak belirlenir. Bunlar; bina sigorta bedeli, eşya sigorta bedeli, poliçe kapsamında yer alan ek teminatlar ve poliçe tipidir.

question-chat
İletişim

Şikayet, öneri ve taleplerle ilgili bize ulaşın.

Bize Ulaşın
x
Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.