seyahat-saglik-sigortasi

Seyahat Sağlık Sigortası Fiyatları ve Teklifini Al

Seyahat Sağlık Sigortası poliçenizin primini hesaplayabilmemiz için aşağıdaki alanları eksiksiz doldurun.

Online Seyahat Sağlık Sigortası Teklif Kolaylığı


Seyahat Sağlık Sigortası; Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının yurtdışı seyahatleri için vize başvurusu yapacakları ülke konsolosluklarının çoğu tarafından zorunlu olarak talep edilen bir sigortadır. Bu sigortanın konusunu, seyahat sırasında yaşanabilecek acil sağlık harcamaları oluşturur. Bunlar, başta kaza veya sağlık sorunu sebebiyle karşılaşılabilecek harcamalar olmakla birlikte; hırsızlık, bagaj hasarı gibi olumsuz durumlara karşı da ek teminatlar sunulmaktadır.

Seyahat Sağlık Sigortası’nın süresi; sigortalının ülkeden çıktığının pasaport takibi ile tespit edilmesiyle başlar ve ülkeye geri dönüşü ile sonlanır. Sigortalının yurtdışı seyahatini iptal etmesi durumunda ise; sigortalı, poliçe başlangıç tarihinden 24 saat önce sigorta şirketine başvurarak poliçesini iptal ettirebilir ve ödediği prim tutarının iadesini alabilir.

Hayatın her alanında ve her anında olduğu gibi seyahatler de birtakım riskler barındırır. Kaza, hastalık veya bagajınızın kaybolması gibi olumsuzluklarla karşılaştığınızda ise seyahatinizi güvence altına alan bir Seyahat Sağlık Sigortası’na sahip olmanız; bu durumlarda karşılaşacağınız maddi yükü büyük ölçüde hafifletecek veya tamamıyla üstünüzden alacaktır.

Uçağınızın gecikmesi, yolculuğunuzun iptal edilmesi vb. durumlarda karşı karşıya kalacağınız maddi zararlara karşı sizi koruma altına alan Seyahat Sağlık Sigortası, seyahatinizi risklerden arındırarak size keyifli bir tatil yapma olanağı sunar.

Seyahat Sağlık Sigortası’nın hesaplanmasında sigortalının yaşı ve poliçenin kapsamı belirleyici olur. Sigortanın geçerliliği kısa süreli olduğu için sigorta primleri arasında büyük fiyat farklılıkları yoktur. Fakat 65 yaşının üzerindeki bireylerin poliçe fiyatı, 65 yaşının altındaki bireylerinkinden daha yüksek olacaktır.

Devamını Göster
question-chat
İletişim

Şikayet, öneri ve taleplerle ilgili bize ulaşın.

Bize Ulaşın
x
Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.