kasko

Kasko Değeri ve Kasko Teklifi Al

Kasko Sigortası poliçenizin primini hesaplayabilmemiz için aşağıdaki alanları eksiksiz doldurun.

Kaskonun Önemi ve Gerekliliği


Ülkemizde ve dünya ülkeleri genelinde araçları ve araç sahiplerini yüksek segmentte koruyan ve güvence altına alan en önemli sigorta seçeneği otomobil kasko sigortası yaptırmaktır. Bu sigorta ile araç ve araç sahipleri can ve mal güvenliğini bir nevi teminat altına alır. Araçlarını kasko sigortası yaptıran kişi ya da kurumlar araçlarını bir yıl süreli olarak koruma altına alır. Bu bir yıl içerisinde herhangi bir kaza yaşanması durumunda araçtaki hasar kasko sigorta şirketi tarafından karşılanacaktır.

Bunun yanı sıra sigorta şirketi aracı en kısa sürede tamir ettirerek poliçe sahibine teslimini sağlar. Aynı zamanda sigorta poliçesinin geçerli olduğu tarihler arasında herhangi bir kaza yaşanmaması durumunda bir sene sonra yenilenecek olan tecdit namesinde belirli bir yüzde oranında hasarsızlık indirimi almaya da hak kazanacaktır. Bu seçenek ile de araç kasko sigortası yaptırmanın ne derece önemli olduğunu anlayabilmekteyiz.

Online Kasko Teklifi Kolaylığı Doğa Sigorta’da!

Online kasko hesaplaması yaparak Doğa Sigorta’dan kasko teklifi almak şimdi çok kolay. Siz de aracınızın kasko değer hesaplamasını yaptırarak kolayca online teklif alabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey; bilgilerinizi doğru ve eksiksiz girerek en iyi kasko teklifini Doğa Sigorta güvencesiyle almak.

Temel Kasko Paketi

Kendinizi, ailenizi ve aracınızı Doğa Sigortanın sunmuş olduğu temel kasko avantajları ile güvence altına alın!

Anlaşmalı
Servis

Mini Onarım ve
İkame Paketi

Doğal Afet ve Terör
Paketi

İhtiyari Mali Mesuliyet ve Ferdi
Kaza Paketi

Acil Sağlık
Ambulans Hizmeti

Trafikte kendisini ve aracını güvence altına almak isteyen her birey için kasko yaptırmak, zorunlu bir ihtiyaçtır. Çarpma, çalınma, yanma gibi risklerin ana teminat konularını oluşturduğu kasko sigortasında, ayrıca tercihe bağlı olarak ek teminatlar da eklenerek aracınızın korunma kapsamı genişletilebilir. Poliçe kapsamındaki teminatlar; kasko fiyatının belirlenmesindeki ana faktörlerden biridir. Söz konusu ana faktörlerden diğerini ise araç kasko değeri oluşturmaktadır. Bir aracın kasko değeri hesaplaması yapılırken; aracın markası, modeli ve yaşı baz alınarak her ay düzenli olarak Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketleri Birliği (TSB) tarafından hazırlanan kasko değer listesi esas alınır.

En İyi Kasko Teklifi Doğa Sigorta'da!

Oto kasko aracınızın başka bir araçla çarpışması, aracın yabancı madde nedeniyle hasar alması, aracın yanması, aracın iç parçalarından biri ya da birkaçının çalınması ve araca 3. Şahıslar tarafından zarar verilmesi durumunda devreye girebilir.

Araçtaki maddi hasarların tamamı oto kasko güvenliği altına alınarak, araç sahiplerinin herhangi bir mağduriyet yaşamasının önüne geçilebilecektir. Çoğu zaman kasko yaptırmak gereksiz bir hizmet gibi gösterilir.

Ancak trafiğin büyük bir problem yarattığı günümüzde, trafik kazalarının bir hayli fazla olduğu görülebilecektir. Kazalarda hayat kurtarıcı olan kasko hem araç hem de sürücü için büyük bir güvence teşkil etmektedir. Bu noktada kasko ve dikkat edilmesi gerekenler neler bilinmelidir.

Araç sahipleri kasko yaptırırken, kasko dikkat edilecek hususlar neler konusuna önem vermek yerine en uygun kasko teklifi seçenekleri doğrultusunda kararını vermektedir. Ancak kasko konusunda fiyat bilgisinin öncesinde poliçe ve hizmet içeriğine önem vermek daha doğru olacaktır.

Doğa Sigorta araç sahiplerinin ihtiyaç duyabileceği her türlü hizmet içeriğine yer verebilmekte bu doğrultuda türlü teminatlar sunabilmektedir. Sunulan bu hizmetin yanı sıra ek hizmet ve fırsatlara da yer vererek, müşteri memnuniyeti sağlayabilmeyi hedeflemektedir.

En Uygun Kasko Teklifi Doğa Sigorta'da!

Doğa Sigorta'da kasko teklifi verilirken aracın markası, modeli ve yaşı gibi detaylar önem verilmekte olup, bu doğrultuda fiyat belirlemesi yapılır. Ödeme seçenekleri ve hizmet bedelleri konusunda sizlere en nitelikli fiyat içeriğini sunan Doğa sigorta, aracınızın gerçek değeri üzerinden işlem yapmaktadır.

Bu noktada firmamız TSB (Türkiye Sigorta ve Reasürans Şirketler Birliği) tarafından belirlenen kasko değer listesini esas alır. Kasko değer listesinde yer alan fiyatlara, araca sonradan alınan aksesuarlar dahil edilmez. Sigortalılar bu aksesuarlarında kaskoya dahil edilmesini talep ediyorsa bu durumda sigortalıdan ek prim ödemesi istenecektir.

Kasko değer listesi MTV ödeme sırasında da baz alınmakta olup, bu değer 15 yaşa kadar olan araçları kapsar. 15 yaşından büyük araçlarda ise kaskonun değerine sigortalı ve sigorta yapan firma ortak olarak karar verebilir.

Doğa Sigorta araç sahiplerine en iyi kasko teklifi vererek, aracınızı her türlü riskten koruyabilecektir. Bu noktada her detaya yer veren firmamızda, kasko sigortası yaptırmanın sonrasında ek hizmet bedellerinin çıkarılması mümkün olmayacaktır.

Firmamızda çalışan tecrübeli çalışanlarımız kasko hizmeti alacağınız konularda merak ettiğiniz tüm soruları yanıtlayarak, poliçe şartları hakkında her türlü bilgiyi verebilecektir.

Kasko sigortası yaptırmak istemeniz halinde firmamız sizin bütçenize uygun olacak şekilde ödeme koşulları oluşturabilecektir. Ayrıca dilerseniz web sitemiz üzerinden gerekli bilgileri bizimle paylaşarak online kasko teklifi de alabilir, Doğa Sigorta ayrıcalıklarından yararlanabilirsiniz.

Devamını Göster

question-chat

Kasko Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Kasko sigortası çeşitleri nelerdir?

01.04.2013 tarihinde yürürlüğe giren 4 farklı kasko çeşidi bulunmaktadır;
1)Dar Kasko: Ana teminat gruplarında bulunan teminatların bir kısmını kapsayan kasko çeşididir.
2)Kasko: Ana teminat gruplarında bulunan teminatların tamamını kapsayan kasko çeşididir.
3)Genişletilmiş Kasko: Ana teminat gruplarında bulunan teminatların tamamını ve ek sözleşme ile teminat altına  alınabilecek risklerden bir kısmını kapsayan kasko çeşididir.
4)Tam Kasko: Ana teminat gruplarında bulunan teminatların tamamını ve ek sözleşme ile teminat altına alınabilecek risklerin tamamını kapsayan kasko çeşididir.

Araç el değiştirdiği durumda, araca ait kasko poliçesi el değiştirmemektedir. Poliçe iptal edilerek, gün esasına dayalı para iadesi yapılır. Aracı satın alan kişinin yeni poliçe yaptırması gerekmektedir.

İlgili makamların çalınan aracın bulunabilmesi için yapacağı araştırmalar 30 gün içerisinde sonuç vermediği taktirde, makamdan alınacak yazı ile şirketimizden tazminat ödemesi alınmaktadır. Ödemenin ardından aracın bulunması halinde, sigortalı durumu yazı ile derhal bildirmekle yükümlüdür ve yapılan tazminat ödemesi iade edilir veya aracını şirketimize devreder.

Eksper çağrılması, dosyanın takibi gibi işlemler anlaşmalı servisler tarafından gerçekleştirilmektedir ve birçok hizmetten ücretsiz yararlanılmaktadır. Anlaşmasız servislerde yapılacak işlemlerde ise masraflar sigortalı tarafından ödenmektedir.

Devam etmektedir. Hasarsızlık indirimi araca değil sigortalıya aittir ve yeni aldığı araç üzerinde bu hakkı kullanabilmektedir.

01/04/2020 tarihi sonrası satın alınmış olan Kasko Sigorta poliçenizde “Min Onarım“ teminatı var ise şirketimiz “Mini Onarım Servisleri” ile irtibata geçerek hizmet alabilirsiniz

Sigortayı yaptıran araç sahibinin ve aracının başına gelebilecek zararların karşılanmasını temin eden Kasko, motorlu kara taşıtı sigortasıdır ve bu sigorta ürününü yaptıran araç sahibi, trafikte karşılaşabileceği zararlara karşı hem kendisini hem de aracını güvenceye alır. Yaptırılması kanunlarla zorunlu tutulan bir sigorta türü olmayan Kasko Sigortası’nı yaptırmak ya da yaptırmamak araç sahiplerinin inisiyatifindedir. Trafikte ortaya çıkabilecek muhtemel riskli durumlar düşünüldüğünde araç ve araç sahiplerine sunduğu teminatlar sayesinde büyük önem arz eden bu sigorta ürününün amacı, sigorta sahibine ait motorlu aracın uğrayabileceği zararları tazmin etmektir. Öte yandan, Kasko Sigortası ürününde araç sahiplerine ek teminatlar sunulup esneklik sağlanarak özel planlar oluşturulabilmektedir.

Cam muafiyeti, sigorta şirketlerinin sigortalıyı anlaşmalı cam servisine yönlendirmesi ve sigortalının, aracının markasına ait servise gidip orada yaptırmak istemesinden kaynaklanmaktadır. Sigorta şirketleri, poliçe priminde rekabet edebilmek için orijinal cam servisleri ve anlaşmalı cam servisleri açılımına girmektedir. Anlaşmalı servislerde orijinal cam fiyatı ile piyasadaki orijinal logolu olmayan camlar arasında markasına ve tipine göre %100-%400 arasında bir maliyet farkı bulunmaktadır. Bu durum ise poliçelerde prim farkı oluşturmaktadır.

Birçok teminattan oluşan Kasko Sigortası poliçesinde teminatları kısıtladığınız takdirde prim avantajı sağlarsınız. Sigortalı kişinin, alacağı poliçede ihtiyacı olan teminatları ve limitleri doğrultusunda seçmesi durumunda o sigortalı için full denilmektedir. Örneğin; asistans hizmetinde araç kiralama 7 değil 30 gün seçilmesi halinde prim yüksek olacaktır. Fakat ihtiyaç 15 günlük ise 15 gün tercih edilmesi prim tasarrufu sağlar ve dolayısıyla buna full denilebilir. Bir başka örnek ise; yetkili servis ya da anlaşmalı servis seçeneği prim farklılığı yaratacağından bu ve benzeri teminatlardaki ihtiyaçlar doğrultusunda alınması halinde full kasko oluşmuş olur.

Evet, 10 yaşındaki araçlara Kasko Sigortası yapılmaktadır. Eski araçlar için Kasko Sigortası yapılmamasının ana nedeni, araç parçalarının tedarik edilmesindeki sıkıntılar ve parçalardaki eskime payıdır. 10 yaşına kadar olan araçlara birçok sigorta şirketi teminat verirken, 10 yaşın üzerindeki araçlar için araç parçalarının tedarik problemleri ve parçalardaki eskime payı kaynaklı sorunlar sebebiyle destek olunamayabilir.

✅Hasarsızlık İndirimi: %65'e varan indirim✅
✅Hangi Araçlar İçin Geçerli: Ruhsat sahibi her araç için geçerli✅
✅Teminatlar: Üçüncü kişi dahil tam teminat✅
✅Geçerlilik süresi: 1 yıl boyunca geçerlidir✅
question-chat
İletişim

Şikayet, öneri ve taleplerle ilgili bize ulaşın.

Bize Ulaşın
x
Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.