yabanci-saglik-sigortasi

Online Teklif Al

Yabancı Uyruklulara Özel 'Turuncu Sağlık Sigortası' poliçenizin primini hesaplayabilmemiz için aşağıdaki alanları eksiksiz doldurun.

SAĞLIK BEYANI *
Daha önce geçirmiş olduğum rahatsızlık , herhangi bir operasyon bulunmamaktadır.Mevcutta herhangi bir sağlık sorunu yaşamamaktayım, sağlıklı olduğumu beyan ederim.

Yabancı Sağlık Sigortası Teklif Kolaylığı


Yabancı Sağlık Sigortası Nedir?

Yabancı Sağlık Sigortası, ülkemizde oturma izni almak isteyen ve ikamet tezkeresi başvurusunda bulunan yabancı uyruklu kişilerin yaptırmak zorunda oldukları, sözleşme çerçevesi 9/2014 sayılı “İkamet İzni Taleplerinde Yaptırılacak Özel Sağlık Sigortalarına İlişkin Genelge” kapsamında belirlenmiş sigorta süresi boyunca yabancı uyruklu kişilerin teminat dahilinde, hastalık ve kaza sonucunda oluşacak sağlık giderlerinin karşılayan özel sağlık sigortasıdır.

Yabancı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

0-64 yaş arasında, Türkiye'de ikamet izni alacak yabancı uyruklu vatandaşlar, Yabancı Sağlık Sigortası yaptırabilir. Yabancı Sağlık Sigortası bireysel bir sigortadır. 18 yaş altı çocuğunuz için de ayrıca Yabancı Sağlık Sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Poliçe süresi maksimum 2 yıllık düzenlenebilmektedir.

Yabancıların Uyruklu Kişilerin Sağlık Sigortası Yaptırması Zorunlu Mu?

Türkiye’de oturma izni almak isteyen ve 1 yıldan uzun süre Türkiye’de yaşayacak olan yabancı uyruklu kişiler için Yabancı Sağlık Sigortası yapmak zorunludur.

Yabancı Sağlık Sigortası Kapsamları Nelerdir?

Sigorta süresi içinde, sigortalının ve/veya poliçede belirtilmiş olmaları kaydıyla sigorta ettiren/hastalık ve/veya kaza halinde bu ürüne özel anlaşmalı sağlık kurumlarında gerçekleşen tanı ve tedavilerine ait sağlık harcamalarının; sigortalının tabi olduğu poliçede belirtilen, Sağlık Sigortası Genel Şartları, Özel Sağlık Sigortaları Yönetmeliğine ve bu özel şartlara göre sağlık kurumları uygulama ilkelerine uygun hazırlanan teminat tablosundan poliçede belirtilen teminat, limit, ödeme yüzdesi ve istisnalara tabi olarak karşılar.

Poliçe Özel Şartlarında, teminat kapsamı dışındaki durumla ve bekleme süreli durumlar belirtilmektedir. Poliçe 06.06.2014 tarih ve 9 sayılı İkamet İzni Taleplerinde Yaptırılacak Özel Sağlık Sigortalarına İlişkin Genelge'de belirlenen asgari teminat yapısını kapsamaktadır.

Yabancı Sağlık Sigortası'nın Avantajları Nelerdir?

Yabancı Sağlık Sigortası, Türkiye’de oturma izni almak ya da ikamet izni almak isteyen yabancı uyruklu kişilerin ülke girişlerinde, yurt içinde bulundukları süre boyunca ortaya çıkabilecek sağlık sorunlarını güvence altına alır. Aynı zamanda sağlık hizmetleri ile ilgili acil durumlarda veya hastalıklarda tanı, teşhis ve tedavi kapsamında birçok işlemi kapsar.

Devamını Göster
question-chat

Yabancı Uyruklulara Özel 'Turuncu Sağlık Sigortası' Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

📋 Yabancı Sağlık Sigortası Fiyatları Neye Göre Hesaplanır?

Yabancı Sağlık Sigortası fiyatları poliçe teminatlarına göre değişiklik göstermektedir. Yabancı Sağlık Sigortası teminat tablolarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Teminat Tablosu - Türkçe için tıklayın.
Teminat Tablosu - İngilizce için tıklayın.

Yabancı Sağlık Sigortası poliçe fiyatları sigortalılara özel olarak hazırlanmakta ve değişiklik göstermektedir. www.dogasigorta.com üzerinden Yabancı Sağlık Sigortası poliçe primini hesaplayabilir, teklifinizi hızla alabilirsiniz.

Yabancı Sağlık Sigortası yurt içinde anlaşmalı olan kurumlarda geçerlidir. Anlaşmalı kurum listesine buradan ulaşabilirsiniz.

question-chat
İletişim

Şikayet, öneri ve taleplerle ilgili bize ulaşın.

Bize Ulaşın
x
Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.