trafik-sigortasi

Trafik Sigortası Teklifi Al

Trafik Sigortası poliçenizin primini hesaplayabilmemiz için aşağıdaki alanları eksiksiz doldurun.

Online Trafik Sigortası Teklif Kolaylığı


Trafiğe çıkan tüm motorlu taşıt sahiplerini yakından ilgilendiren trafik sigortası; trafikte gerçekleşebilecek bir kazada karşı tarafın hasarının karşılanmasını sağlayan bir araç sigortasıdır. Yaptırılması devlet tarafından zorunlu tutulan bir sigorta türüdür. Trafik sigortası yaptırmadığı tespit edilen bireylerin araçları trafikten men edilir ve sigorta yaptırılmadığı müddetçe araç trafiğe çıkamaz.

Trafik sigortası poliçesinin geçerlilik süresi 1 yıldır. Bu süre dolmadan önce poliçenin yenilenmesi gerekir. Aksi takdirde poliçe süresinin tamamlandığı tarihten itibaren, araç trafiğe çıkarılamayacaktır. Trafik sigortası yaptırılmamış bir araçla trafiğe çıkıldığında, söz konusu araç trafik şubenin otoparklarından birine çekilir. Sigorta yaptırılmadığı sürece aracın geri alınması mümkün değildir. Sigorta yaptırılarak aracın bulunduğu otoparktaki görevliye durumun haber verilmesi ve belgenin tebliğ edilmesi gerekir. Aracın sigortasız olarak trafiğe çıkması sebebiyle para cezası ve trafik şube otoparkında kaldığı süre için de otopark ücreti ödenmek zorundadır.

Trafik sigortasının bedeli her yıl Hazine Müsteşarlığı tarafından belirlenir. Primlerin fiyat ve ödeme koşullarının belirlenmesi sırasında değerlendirilen birçok değişken söz konusudur. Sigorta şirketleri söz konusu koşulları belirlemekte özgürdür, fakat poliçe fiyatlarının bir üst limiti vardır. Bu limitler aracın türüne, bağlı bulunduğu ve aktif olarak kullanıldığı ile göre belirlenir. Aracın bağlı olduğu ilin araç yoğunluğunun fazla olması ve trafik kazalarının sıklıkla yaşanması durumunda, trafik sigortası poliçesinin fiyatı artacaktır.

Her araç sahibi trafik sigortası yaptırmak zorundadır. Ancak bir zorunluluk olmasının ötesinde trafik sigortası; araç sahiplerini güvence altına alan, faydalı bir sigortadır. Trafikte sizin hatanız olsun ya da olmasın; kendinizi bir kazanın baş aktörleri arasında bulabilirsiniz. Böylesi durumlarda, sebep olabileceğiniz maddi veya bedeni hasarların tazminini sağlaması ve sizin yükünüzü büyük ölçüde hafifletmesi açısından trafik sigortası yaptırmak büyük önem taşımaktadır.

Devamını Göster
question-chat

Trafik Sigortasi Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

🚗 Zorunlu Trafik Sigortası yurtdışında yaptığım hasarlarımı öder mi?

Zorunlu Trafik Sigortası Türkiye sınırları içerisinde geçerlidir. Yurtdışında yapacağınız hasarlar için Yeşilkart Sigortası poliçesi bulunmaktadır.

Hazine Müsteşarlığı’nın 08.10.2010 ve 2010/33 sayılı sektör duyurusuna istinaden Trafik poliçe iptallerinde 01.11.2010 itibarıyla isteğe bağlı iptal işlemi yapılamamaktadır. Sadece aşağıdaki şartlar sağlandığı durumda poliçenin iptali yapılabilmektedir.

  • Sigortalının vefat durumu
  • Aracın herhangi bir sebep ile trafikten çekilmesi
  • Aracın satışı
  • Sıfır alınan aracın bayiye iade edilmesi
  • Aynı şahıs ve araca ait mükerrer poliçe bulunması

Vade başlangıç tarihinden itibaren saat 12:00’da başlayarak vade bitiş tarihinde saat 12:00’da sona ermektedir.

Yabancı plakalı araçlar haricinde, Trafik Sigortası poliçeleri 1 yıllık olarak düzenlenmektedir.

Mevcut poliçe araç sahibine devir edilememektedir. Aracı satın alan kişinin kendi adına yeni poliçe yaptırması gerekmektedir.

✅Hasarsızlık İndirimi: %45'e varan indirim✅
✅Sağlık Gider Tazminatı: Tüm Masrafları Karşılar✅
✅Hizmet Saatleri: 7/24 Sınırsız Hizmet✅
✅Geçerlilik: 1 yıl geçerlidir✅
question-chat
İletişim

Şikayet, öneri ve taleplerle ilgili bize ulaşın.

Bize Ulaşın
x
Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.