Kurumsal

Yönetim Kadrosu

Doğa Sigorta Yönetim Kadrosu Hakkında Bilgi Almak İçin İlgili Kişiye Tıklayın

Nihat KIRMIZI Yönetim Kurulu Başkanı

Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı olan Nihat Kırmızı aynı zamanda İstanbul Topkapı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı’dır. 1978 yılında doğan Nihat Kırmızı, Lisans ve Yüksek lisans eğitimini İletişim ve Finans alanlarında tamamlamıştır. İç Kontrol, İç Denetim ve Katılım Finans konularında çalışmalar yapmış, işletmelerde iç kontrol sisteminin bağımsız denetim karar süreçlerine etkileri ile ilgili tez yazmıştır. Kırmızı; New York’ta dil eğitimi ve çeşitli alanlara yönelik birçok iş/eğitim sertifikasına da sahiptir olmuştur.

Profesyonel çalışmaları ile beraber güçlü girişimcilik yönü ön plana çıkmış olan Kırmızı, 2003 yılı itibari ile sigortacılık alanında kurumsal satıştan, acenteliğe kadara sektörün birçok kademesinde görev almıştır.

Dış ticaret alanında Almanya’nın sektöründe öncü firmalarından Alberts Collection GMBH’nin Türkiye ve Ortadoğu temsilciliğini yapmıştır. Alberts Collection markasıyla ülkemizden Almanya’ya oturma bankları ve şehir mobilyaları üretimi ve ihracatı yapmıştır.

2008 yılında telekomünikasyon sektöründe Doğa Grup çatısı altında faaliyet gösteren Doğa Telekom’da üst düzey yöneticilik yapmış, bu görevi ifa ederken üstlendiği çağrı merkezleri, internet ve VOIP servis sağlayıcılığı ve online eğitim gibi farklı alanlarda önemli projelere başarıyla imza atmıştır. Online eğitim alanının öncülerindendir.

Doğa Hospital Hastaneleri, Doğa Akademi, Mesleğim Eğitim Kurumları, Berk Anadolu Lisesi ve Mesleğim Sağlık Anadolu Lisesi gibi sektöründe güçlü kurumların da kurucularındandır.

2013 yılında, bugün ulusal ve uluslararası çapta faaliyet göstermekte olan Doğa Sigorta A.Ş.’nin kuruluşunu gerçekleştirmiş, CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak şirketi sigortacılık sektörünün en büyük şirketlerinden biri haline getirmiştir. Nihat Kırmızı, 2015 yılında ülkemizde ilk kez pencere modeliyle katılım sigortacılığı faaliyetini başlatmış ve katılım sigortacılığının öncülerinden biri olmuştur.

Girişimciliği gibi güçlü sosyal yönleri de bulunan Nihat Kırmızı, vakıf, dernek, kulüp gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşunda görev almış, birçok girişimciye yönelik sertifika eğitimleri ve teşvik ile iş kurmalarını sağlamış, istihdamın artmasına katkıda bulunarak değerli girişimlerin hayat bulmasına destek olmuştur.

Kırmızı’nın girişimci olarak başlattığı şirketlerde bugün 1.500’ün üzerinde personel görev yapmaktadır. Bu şirketler sağlık, eğitim, sigortacılık, finans, gıda, bilişim alanları başta olmak üzere çeşitli sektörlerde 12 Bölge Müdürlüğü, 2.000 üzerinde acente ve bayi ağı ile 81 ilde hizmet vermektedir.

TÜSİAD üyesi de olan Nihat Kırmızı, Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Galatasaray Üyeliği ve GSYİAD üyeliğini aktif olarak devam ettirmektedir.

Nihat Kırmızı, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Mustafa Arif KÜME Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. 2000 yılında Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Mezuniyeti ile birlikte Avustralya’da eğitim hayatına devam etmiş ve 2005 yılı sonunda RMIT Üniversitesi Yönetim Bilgi Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra Avustralya'da Bilgi Teknolojileri sektörü ve Hizmet sektöründe 5 yıl kadar çalışmıştır. 2010 yılı sonunda Türkiye’ye kesin dönüş yapan Mustafa Arif Küme, Doğa Grup çatısı altında faaliyet gösteren EnglishTime Dil Okulları’nda İş Geliştirme ve Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2014 yılından itibaren Doğa Sigorta A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Coşkun GÖLPINAR Yönetim Kurulu Üyesi - Genel Müdür

İş yaşamına 1984 yılında Koç Holding bünyesinde Mimar olarak başlayan Coşkun Gölpınar, 1986-87 yılları arasında Akbank A.Ş.’de Mimar olarak çalışarak devam etmiştir. 1989 yılından itibaren kariyerine sigorta sektöründe devam eden Gölpınar, 1989-1992 yılları arasında Halk Sigorta A.Ş.’de Risk Mühendisliği Müdürü olarak çalışmış, daha sonra geçtiği Yapı Kredi Sigorta’da 1992-1996 yılları arasında Teknik Grup Müdürü, 1996–2004 yılları arasında Yangın, Mühendislik ve Nakliyat branşlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2004–2013 yılları arasında ise Pazarlama, Bankasürans, Banka ve Doğrudan Satış kanallarından sorumlu Genel Müdür Yard. olarak çalışmıştır. 2013–2015 yılları arasında Can Brokerlik ve Reasürans A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev alan Gölpınar, 2016 yılının Mart ayında Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladığı şirketimizde, 2016 yılının Haziran ayından bu yana Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümünden mezun olan Gölpınar, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Ali Ercan KÖSOĞLU Oto Dışı Hasar ve Hukuk Genel Müdür Yardımcısı

İş yaşamına 1989 yılında RAM Dış Ticaret Şirketi’nin Cezayir Şubesi'nde çalışarak başlayan Ali Ercan Kösoğlu, 1989-1993 yılları arasında yurt dışı şantiyelerde çalışmış, 1993–2000 yılları arasında Halk Sigorta A.Ş.’de Risk Yönetimi, Mühendislik ve Yangın departmanlarında görevler almıştır. 2000 yılında geçtiği Commercial Union Sigorta ve 2003–2005 tarihleri arasında Marsh Sigorta ve Reasürans Brokerlığı'nda Teknik Müdür, 2005–2006 arasında Oyakbank’ta Sigorta Müdürü, 2006-2008 arasında Marsh Sigorta ve Reasürans Brokerlığı'nda Satış Müdürü, 2008-2009 arasında Dubai Group Insurance A.Ş.’de Teknik Grup Müdürü, 2009-2014 arasında Zurich Sigorta’da Nakliyat Sigortaları ve İş & Strateji Geliştirme alanlarında çalışmıştır. 2014 yılında Martin & Martin Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nde Genel Müdür Yard. olarak görev alan Kösoğlu, 2015 yılında Greco JLT Sigorta ve Reasürans Brokerlığı'nda CUO olarak, sonrasında April Genç Sigorta ve Reasürans Brokerlığı'nda Teknik Grup Müdürü olarak görev yapmıştır. 2016 yılının Haziran ayından itibaren şirketimizde Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta olan Kösoğlu, Hasar ve Hukuk süreçlerinden sorumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği mezunudur, aynı zamanda İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

Arda Tuncay Satış ve Bölgeler Genel Müdür Yardımcısı

1994 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden mezun olan Arda Tuncay, 2016-2018 yılları arasında da Kapadokya Üniversitesi, Turist Rehberliği bölümünü bitirmiştir. İş yaşamına 1995 yılında T.Garanti Bankası’nda Kıdemli Denetçi olarak başlamış olan Arda Tuncay, 1999-2000 yılları arasında Garanti Sigorta A.Ş.’de Kıdemli Denetçi, 2000-2006 yılları arasında Garanti Sigorta A.Ş.’de Oto ve Oto Dışı Hasar Departmanı Direktörü, 2006-2010 yılları arasında Garanti Sigorta A.Ş.’de Oto ve Oto Dışı Ürünleri Underwriting Direktörü, 2010-2014 yılları arasında Eureko Sigorta’da Banka Sigortacılığı ve Doğuş Grubu Satış Direktörü, 2016-2017 yılları arasında Groupama Sigorta & Groupama A.Ş’de Hasar Departmanı Genel Müdür Yardımcısı, 2017-2020 yılları arasında aynı şirkette Satış Genel Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. 2020-2024 yılları arasında Ana Sigorta’da Kurucu Genel Müdür, 2024 Şubat-Mayıs ayları arasında Ana Sigorta’da Yönetim Kurulu Üyesi olarak çalışmıştır. 2024 Temmuz ayı itibari ile Doğa Sigorta A.Ş’de Satış ve Bölgeler Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başlamıştır. Arda Tuncay, 25 yıllık hayat-dışı sigorta sektör yolculuğunda acente ve bankasürans kanalı ağırlıklı kurumsal şirketlerde “satış ve pazarlama”, “hasar”, “underwriting” ve “iç denetim” birimlerinde “değişim ve ekip yönetimi” ağırlıklı sorumlu yöneticilik deneyimlerine sahiptir.

Mehmet TÜMER Teknik Genel Müdür Yardımcısı

İş hayatına 1992 yılında başlayan Mehmet Tümer, bankacılık ve tekstil sektöründe bir süre çalıştıktan sonra kariyerine sigorta sektöründe devam etmiştir. Sigorta sektöründe sırasıyla Yapı Kredi Sigorta’da Nakliyat Sigortaları Müdür Yardımcısı, Kurumsal UW Müdür Yardımcı Bankasürans Müdürü, Oto ve Sorumluluk Sigortaları Kıdemli Müdürü, Allianz Sigorta’da Motor ve Nakliyat Sigortaları Kıdemli Müdürü, Generali Sigorta’da Oto ve Oto dışı UW, Reasürans ve Fiyatlandırmadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2018 yılının Ocak ayından bu yana şirketimizde Teknik’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Bölümü'nde tamamlayan TÜMER, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

Fehmi ÖZBALKAN Mali ve İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı (CFO)

İş yaşamına 08.2003-02.2006 tarihleri arasında Illinois Üniversitesi’nde akademisyen olarak başlayan Sn. Fehmi Özbalkan, 03.2006-10.2006 tarihleri arasında İş Yatırım A.Ş. şirketinde Fon Yöneticisi, 01.2007-02.2008 tarihleri arasında Garanti Yatırım A.Ş.’ de Fon Yöneticisi, , 03.2009-11.2009 tarihleri arasında HSBC Global Yatırım firmasında Sabit Gelirler Departmanı Müdür Yardımcısı, 11.2009-04.2011 tarihleri arasında Allianz Hayat Ve Emeklilik A.Ş.’ de Kıdemli Fon Yöneticisi, daha sonra 04.2011-09.2019 tarihleri arasında ERGO Sigorta A.Ş’ de Yatırım ve Kurumsal Finans Müdürü olarak çalışmıştır.

Lisans eğitimini, Boğaziçi Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yapmış olan Özbalkan, daha sonra sırasıyla Illinois Üniversitesi’nde Siyasal Bilimler ve yine aynı üniversitede Finans dalında iki ayrı yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

2019 yılı Eylül ayı itibariyle, şirketimizde Mali İşler’den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) olarak çalışan Özbalkan, evli ve bir çocuk babasıdır.

Ümit GÜLTEKİN Oto Hasar, Hasar Denetim ve Lojistik, Ar-Ge & İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı

Lisans eğitimini Sakarya Üniversitesi Elektrik, Elektronik Mühendisliği Bölümü’nde tamamlayan Ümit Gültekin, çalışma hayatına 2002 yılında Allianz Sigorta’nın Hasar Departmanı’nda başlamıştır. Allianz Sigorta'da 2002-2003 yılları arasında Oto ve Mühendislik Hasarları Uzmanı, 2003-2004 yılları arasında Özel Projeler ve Underwriting Supervisor’ı, 2004-2005 yılları arasında Oto ve Oto Dışı Hasar Supervisor’ı, 2005-2006 yılları arasında Proje Geliştirme Supervisor’ı, 2006-2009 yılları arasında Oto Hasarlarından Sorumlu Proje Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Kariyerine 2009-2010 yılları arasında Mapfre Sigorta’da Hasar Müdür Yardımcısı olarak devam eden Gültekin, 2010-2015 yılları arasında Carglass Firmasında IT ve Hasardan Sorumlu Operasyon Direktörlüğü görevini üstlenmiştir. Gültekin, 2015 yılında göreve başladığı Axa Sigorta’da 2017 yılına kadar Hasar Lojistik Müdürü olarak çalışmıştır.

2017 yılı Temmuz ayı itibariyle Doğa Sigorta’da Oto Hasar, Rücu ve MİM Çağrı Merkezi Grup Müdürü olarak görev alan Gültekin, 2023 yılından itibaren Oto Hasar, Hasar Saha Denetim & Lojistik, Ar-Ge & İş Geliştirme Bölümlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Kuntay Baydar Bilgi teknolojileri, Stratejik Planlama, Bütçe ve Raporlama Genel Müdür Yardımcısı

2009 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümünden mezun olan Kuntay Baydar, 2017-2019 yılları arasında University of California San Diego, Rady School of Management, full-time MBA programında yüksek lisans yapmıştır. İş hayatına 2010 yılında Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu’nda Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı olarak başlamış, 2014 yılında yeterlilik alarak Sigorta Denetleme Uzmanlığına atanmıştır. 2020 yılında Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun kurulması ile birlikte Daire Başkanı olmuştur. 2020-2022 yıllarında hem Yönetim Hizmetleri Daire Başkanlığı hem de Hayat Dışı Denetim Daire Başkanlığı görevini birlikte yürüterek, SEDDK’nın teşkilatlanma sürecinde aktif rol almıştır. Görevi sırasında bazı kuruluşlarda yönetim kurulu üyeliği yapmıştır. 2023 Aralık ayında Daire Başkanı olarak kamu görevinden ayrılıp Doga Sigorta AŞ’de Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Sigorta Hakemi ve stajyer aktüerdir. CFA ikinci seviye sınavlarını başarı ile tamamlamıştır. Başta sigorta muhasebesi olmak üzere çeşitli konularda TSEV’de eğitmen olarak ders vermektedir. Evli ve bir çocuk babası olan Kuntay Baydar, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Nuray DAY Mali ve İdari İşler Direktörü

İş yaşamına 1995 yılında İş Dünyası Vakfında Sigorta ve Ön Muhasebe alanında çalışarak başlamış olan Nuray Day, 1997 yılında geçtiği Commercial Union Hayat Sigorta A.Ş.’de Finansal Danışman olarak, 1998 – 2001 yılları arasında Akdeniz Sigorta A.Ş.’de Nakliyat ve Mühendislik Müdürlüğü sorumlusu olarak, 2001 – 2002 yılları arasında Sigmar Sigorta Aracılık Hizmetleri Ltd. Şti.’nde sigorta sorumlusu çalışmıştır. Kariyerine 2002 -2009 yılları arasında SBN (Ticaret) Sigorta A.Ş.’de Muhasebe ve Finansman Müdür Yard. olarak devam etmiş olan Day, 2009 – 2012 yılları arasında Ankara Anonim Türk Sigorta Şirketi’nde Bütçe ve Mali İşler Müdür Yard. olarak, 2012 – 2013 yılları arasında ise S.S.Koru Sigorta Kooperatifi’nde Mali ve İdari İşler Müdürü olarak çalışmıştır. 2013 yılından bu yana şirketimizde çalışmakta ve Mali ve İdari işlerden sorumlu Direktör olarak görev yapmaktadır. Nuray Day Anadolu Üniversitesi, İ.İ.B.F. Maliye Bölümü’nden mezun olup İngilizce bilmektedir.

Duran ÇAKI Hasar, Denetim ve Lojistik, AR & GE ve İş Geliştirme Direktörü

Meslek hayatına 2003 yılında otomotiv sektöründe başlamış olan Duran Çakı sırası ile 2003 - 2005 yılları arasında Nissan Gülan yetkili servisinde Yedek Parça Uzmanı, 2005 - 2007 yılları arasında Birmot (Otokoç) Otomotivde Toptan Yedek Parça Bölge Yöneticisi ve 2007 - 2011 yılları arasında da Çetaş Renault yetkili servisinde Servis Yöneticis olarak çalışmıştır. Sigortacılık sektöründeki kariyerine 2011 yılında Liberty Sigorta ile başlamış olup burada 2011-2013 yılları arasında Hasar Denetim Uzmanı olarak görev almıştır. 2013 - 2017 yılları arasında Axa Sigorta'da Anlaşmalı Kurumlar Uzmanı, 2017-2018 yılları arasında TOFAŞ Türk Otomobil Fabrikasında İş Geliştirme Yöneticisi ve 2018-2019 yılları arasında Çelik Motor'da Hasar Denetim Yöneticisi olarak görev almıştır. 2019 Mart ayından bu yana şirketimizde çalışmakta olan Duran Çakı, halen Lojistik, AR & GE ve İş Geliştirme Müdürlükleri'nden sorumlu Direktör olarak devam etmektedir. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Otomotiv Öğretmenliği ve 2021 yılında Trakya Üniversitesi Makine Mühendisliği'nden mezun olan Çakı, halen Trakya Ünivsitesi Makine Mühendisliği bölümünde yüksek lisansına devam etmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.

İpek GÜNER Kurumsal Satış ve Alternatif Dağıtım Kanalları Direktörü

İş hayatına 2002 yılında Koç Allianz'da Koç Grubu İşleri Müşteri Yöneticisi olarak başlamıştır ve 2006 yılına kadar devam etmiştir. Sonrasında sırasıyla 2006-2008 yılları arasında Aon Risk Solutions şirketinde Global İşler Portföy Yöneticisi, 2008-2010 yıllarında Marsh şirketinde Kurumsal Satış Yöneticisi, 2010-2016 yılları arasında Zurich Sigorta şirketinde Kurumsal Bölge Broker ve Captive Acenteler Müdür Yardımcısı olarak görev almıştır. Şirketimizde 2017 yılından bu yana Büyük Müşteriler ve Kurumsal Satış Müdürü olarak görev alan İpek Güner, Ocak 2024 itibariyle Kurumsal Satış ve Alternatif/Dijital Dağıtım Kanalları Direktörü olarak hizmet vermeye devam etmektedir.