Yönetim Kadrosu


Doğa Sigorta Yönetim Kadrosu Hakkında

...

Yönetim Kurulu Başkanı

Portre11.jpg

Nihat Kırmızı

Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı olan Nihat Kırmızı aynı zamanda İstanbul Topkapı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı’dır. 1978 yılında doğan Nihat Kırmızı, Lisans ve Yüksek lisans eğitimini İletişim ve Finans alanlarında tamamlamıştır. İç Kontrol, İç Denetim, Katılım Finans konularında çalışmalar yapmış, işletmelerde iç kontrol sisteminin bağımsız denetim karar süreçlerine etkileri ile ilgili tez yazmıştır. Kırmızı; New York’ta dil eğitimi ve çeşitli alanlara yönelik birçok iş/eğitim sertifikasına da sahiptir olmuştur.

Profesyonel çalışmaları ile beraber güçlü girişimcilik yönü ön plana çıkmış olan Kırmızı, 2003 yılı itibari ile sigortacılık alanında kurumsal satıştan, acenteliğe sektörün birçok kademesinde görev almıştır.

Dış ticaret alanında Almanya’nın sektöründe öncü firmalarından Alberts Collection GMBH’nin Türkiye ve Ortadoğu temsilciliğini yapmıştır. Alberts Collection markasıyla ülkemizden Almanya’ya oturma bankları ve şehir mobilyaları üretimi ve ihracatı yapmıştır.

2008 yılında telekomünikasyon sektöründe Doğa Grup çatısı altında faaliyet gösteren Doğa Telekom’da üst düzey yöneticilik yapmış, bu görevi ifa ederken üstlendiği çağrı merkezleri, internet ve VOIP servis sağlayıcılığı ve online eğitim gibi farklı alanlarda önemli projelere başarıyla imza atmıştır. Online eğitim alanının öncülerindendir.

Doğa Hospital Hastaneleri, Doğa Akademi, Mesleğim Eğitim Kurumları, Berk Anadolu Lisesi, Mesleğim Sağlık Anadolu Lisesi gibi sektöründe güçlü kurumların da kurucularındandır.

2013 yılında, bugün ulusal ve uluslararası çapta faaliyet göstermekte olan Doğa Sigorta A.Ş.’nin kuruluşunu gerçekleştirmiş ve CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak şirketi sigortacılık sektörünün en büyük şirketlerinden biri haline getirmiştir. Nihat Kırmızı, 2015 yılında ülkemizde ilk kez pencere modeliyle katılım sigortacılığı faaliyetini başlatmış ve katılım sigortacılığının öncülerinden biri olmuştur.

Girişimciliği gibi güçlü sosyal yönü de bulunan Nihat Kırmızı, vakıf, dernek, kulüp gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşunda görev almış ve birçok girişimciye yönelik sertifika eğitimleri ve teşvik ile iş kurmalarını sağlamış, istihdamın artmasına katkıda bulunarak değerli girişimlerin hayat bulmasına destek olmuştur.

Kırmızı’nın girişimci olarak başlattığı şirketlerde bugün 1.500’ün üzerinde personel görev yapmakta, bu şirketler sağlık, eğitim, sigortacılık, finans, gıda, bilişim alanları başta olmak üzere çeşitli sektörlerde 12 Bölge Müdürlüğü, 2.000 üzerinde acente ve bayi ağıyla 81 ilde hizmet vermektedir.

TÜSİAD üyesi de olan Nihat Kırmızı, Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Galatasaray Üyeliği ve GSYİAD üyeliğini aktif olarak devam ettirmektedir.

Nihat Kırmızı; Evli ve 3 çocuk babasıdır

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Portre1.jpg

Mustafa Arif Küme

1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. 2000 yılında Muğla Üniversitesi İ.İ.B. Fakültesi İşletme bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Mezuniyetinin akabinde Avustralya’da eğitim hayatına devam etmiş ve 2005 yılı sonunda RMIT Üniversitesi Yönetim Bilgi Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra Avustralya'da Bilgi Teknolojileri sektörü ve Hizmet sektöründe 5 yıl kadar çalışmıştır.2010 yılı sonunda Türkiye’ye kesin dönüş yapan Mustafa Arif Küme, Doğa Grup çatısı altında faaliyet gösteren EnglishTime Dil Okullarında iş geliştirmeden ve Bilgi Teknolojilerinden sorumlu  Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.  2014 yılından itibaren Doğa Sigorta A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

...

Genel Müdür

Portre10.jpg

Coşkun GÖLPINAR

İş yaşamına 1984 yılında Koç Holding bünyesinde Mimar olarak başlayan Coşkun GÖLPINAR, 1986-87 yılları arasında Akbank A.Ş.’de Mimar olarak çalışarak devam etmiştir. 1989 yılından itibaren kariyerine sigorta sektöründe devam eden GÖLPINAR, 1989 -1992 yılları arasında Halk Sigorta A.Ş.’de Risk Mühendisliği Müdürü olarak çalışmış, daha sonra geçtiği Yapı Kredi Sigorta’da 1992-1996 yılları arasında Teknik Grup Müdürü, 1996 – 2004 yılları arasında Yangın, Mühendislik ve Nakliyat branşlarından sorumlu Genel Müdür Yard., 2004 – 2013 yılları arasında ise Pazarlama, Bankasürans, Banka ve Doğrudan Satış kanallarından sorumlu Genel Müdür Yard. olarak çalışmıştır.  2013 – 2015 yılları arasında Can Brokerlik ve Reasürans A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev alan GÖLPINAR, 2016 yılının Mart ayında Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladığı şirketimizde, 2016 yılının Haziran ayından bu yana Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümünden mezun olan GÖLPINAR, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

...

Genel Müdür Yardımcısı - Hasar ve Hukuk

Portre9.jpg

Ali Ercan KÖSOĞLU

İş yaşamına 1989 yılında RAM Dış Ticaret Şirketi’nin Cezayir Şubesinde çalışmakla başlayan Ali Ercan KÖSOĞLU, 1989-1993 yılları arasında yurtdışı şantiyelerde çalışmış, 1993–2000 yılları arasında Halk Sigorta A.Ş.’de Risk Yönetimi, Mühendislik ve Yangın departmanlarında görevler almıştır. 2000 yılında geçtiği Commercial Union Sigorta ve 2003–2005 tarihleri arasında Marsh Sigorta ve Reasürans Brokerlığı'nda Teknik Müdür, 2005–2006 arasında Oyakbank’ta Sigorta Müdürü, 2006-2008 arasında Marsh Sigorta ve Reasürans Brokerlığı'nda Satış Müdürü, 2008-2009 arasında Dubai Group Insurance A.Ş.’de Teknik Grup Müdürü, 2009-2014 arasında Zurich Sigorta’da Nakliyat Sigortaları ve İş & Strateji Geliştirme alanlarında çalışmıştır. 2014 yılında Martin & Martin Sigorta ve Reasürans Brokerliği’nde Genel Müdür Yard. olarak görev alan KÖSOĞLU, 2015 yılında Greco JLT Sigorta ve Reasürans Brokerlığı'nda CUO olarak, sonrasında April Genç Sigorta ve Reasürans Brokerlığı'nda Teknik Grup Müdürü olarak görev yapmıştır. 2016 yılının Haziran ayından itibaren şirketimizde Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmakta olan KÖSOĞLU Hasar ve Hukuk süreçlerinden sorumludur. İstanbul Teknik Üniversitesi, İnşaat Mühendisliği mezunu olan KÖSOĞLU İngilizce ve Fransızca bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

...

Genel Müdür Yardımcısı - Satış ve Bölgelerden Sorumlu

Portre8.jpg

Adnan SIĞIN

Profesyonel yaşamına 1989 yılında Başak Sigorta A.Ş. Güney Anadolu Bölge Müdürlüğü’nde başlayan Adnan Mehmet SIĞIN, 1997 – 1998 yılları arasında Gaziantep İrtibat Bürosu’nda görev yaptı. 1998 yılında Kapital Sigorta A.Ş.’ye geçen SIĞIN burada Güney Anadolu Bölge Müdürü olarak görev aldı. Daha sonra geçtiği Yapı Kredi Sigorta A.Ş.’de 2000 – 2011 yılları arasında Güney Anadolu Bölge Müdürü, 2011 – 2014 yılları arasında ise Anadolu Bölgeler Grup Başkanı olarak görev yaptı. 2016 yılından bu yana şirketimizde çalışan Adnan Mehmet SIĞIN, Satış ve Bölgelerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir. Çukurova Üniversitesi, Ziraat Fakültesi’nden mezun olan SIĞIN, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

...

Genel Müdür Yardımcısı - Teknik

Portre14.jpg

Mehmet Tümer

İş hayatına 1992 yılında başlayan Mehmet TÜMER, bankacılık ve tekstil sektöründe bir süre çalıştıktan sonra kariyerine sigorta sektöründe devam etmiştir. Sigorta sektöründe sırasıyla Yapı Kredi Sigorta’da Nakliyat Sigortaları Müdür Yardımcısı, Kurumsal UW Müdür Yardımcı Bankasürans Müdürü, Oto ve Sorumluluk Sigortaları Kıdemli Müdürü, Allianz Sigorta’da Motor ve Nakliyat Sigortaları Kıdemli Müdürü, Generali Sigorta’da Oto ve Oto dışı UW, Reasürans ve Fiyatlandırmadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmıştır. 2018 yılının Ocak ayından bu yana şirketimizde Teknik’ten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İşletme Bölümü'nde tamamlayan TÜMER, iyi derecede ingilizce bilmektedir.

...

Genel Müdür Yardımcısı (CFO)- Mali İşler

Fehmi Özbalkan 2 (1).jpg

Fehmi ÖZBALKAN

İş yaşamına 08.2003-02.2006 tarihleri arasında Illinois Üniversitesi’nde akademisyen olarak başlayan Sn. Fehmi ÖZBALKAN, 03.2006-10.2006 tarihleri arasında İş Yatırım A.Ş. şirketinde Fon Yöneticisi, 01.2007-02.2008 tarihleri arasında Garanti Yatırım A.Ş.’ de Fon Yöneticisi, , 03.2009-11.2009 tarihleri arasında HSBC Global Yatırım firmasında Sabit Gelirler Departmanı Müdür Yardımcısı, 11.2009-04.2011 tarihleri arasında Allianz Hayat Ve Emeklilik A.Ş.’ de Kıdemli Fon Yöneticisi, daha sonra 04.2011-09.2019 tarihleri arasında ERGO Sigorta A.Ş’ de Yatırım ve Kurumsal Finans Müdürü olarak çalışmıştır.

Lisans eğitimini, Boğaziçi Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yapmış olan Sn. ÖZBALKAN, daha sonra sırasıyla Illinois Üniversitesi’nde Siyasal Bilimler ve yine aynı üniversitede Finans dalında iki ayrı yüksek lisans eğitimi tamamlamıştır. İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

2019 yılı Eylül ayı itibarıyla, şirketimizde Mali İşler’den  sorumlu Genel Müdür Yardımcısı (CFO) olarak çalışan Sn. ÖZBALKAN evli ve bir çocuk babasıdır.

Oto Hasar, Hasar Saha Denetim & Lojistik, Ar-Ge & İş Geliştirme Bölümlerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı