tamamlayici-saglik

Online Teklif Al

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçenizin primini hesaplayabilmemiz için aşağıdaki alanları eksiksiz doldurun.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklif Kolaylığı


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, sizin ve ailenizin beklenmedik sağlık sorunlarında hem SGK hem de Doğa Sigorta ile anlaşmalı özel hastanelerdeki fark ücretlerinizi bütçenize uygun primlerle güvence altına alır. Doğa Sigorta Doğru Adım Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamında anlaşmalı kurumlarımız içinde yer alan özel hastanelerden faydalanabilir, SGK fark ücretlerini ödemeden tedavi olabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Doğa Sigorta Doğru Adım Tamamlayıcı Sağlık Sigortası yaptırmak için aşağıdaki şartlar gerekmekte;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan SGK üyesi ve bağımlıları,
 • 0 – 59 yaş arası gerçek kişiler. (0-9 yaş aralığındaki çocuklar tek başına sigortalanamaz. 10-18 yaş aralığındaki tüm çocuk ve gençler ise sigorta ettiren 18 yaş üzerinde ebeveyni olması kaydıyla bireysel olarak sigortalanabilirler.)

Poliçe sadece Türkiye Cumhuriyeti sınırları dahilinde geçerlidir.

Doğa Sigorta Doğru Adım Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Planları;

 • Yatarak Tedavi Planı
 • Yatarak Tedavi ve Ayakta Tedavi Planı (10 kez AT kullanım limitli)
 • Yatarak Tedavi ve Ayakta Tedavi Planı (6 kez AT kullanım limitli)

Ek Olarak;

“Ürünüm sadece SGK ile anlaşmalı kurumlarda geçmesin” denirse isteğe bağlı olarak sunduğumuz ‘A+ Yatarak Tedavi Teminatı’ ile sigortalılarımıza SGK şartı aranmaksızın geleneksel sağlık sigortasının geçerli olduğu tüm anlaşmalı kurumların kapısı da aralanmaktadır. Yıllık 10.000 TL muafiyetli olan bu teminattan poliçede belirtilen şartlar doğrultusunda yararlanılabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teklifi Nasıl Alınır?

Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası için; www.dogasigorta.com Hızlı Poliçe ekranından, Web Sitemizde hizmette olan DOĞASİST Chatbot yardımıyla, Doğa Sigorta Mobil Uygulamamızdan veya size en yakın Doğa Sigorta acentelerimizden destek alabilirsiniz.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Fiyatları Neye Göre Hesaplanır?

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası prim tutarı seçeceğiniz plan, yaş ve ikamet adresinizin bulunduğu bölge gibi etkenlere bağlı olarak hesaplanacağından değişiklik gösterecektir. Aile bireylerinizi de aynı poliçe ile Doğa Sigorta ile güvence altına almak isterseniz, %5 aile indirimi avantajından faydalanabilirsiniz.

Devamını Göster
question-chat

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

🏥 Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hangi Hastanelerde Geçerlidir?

Türkiye genelinde yaygın anlaşmalı sağlık kuruluşu ile yaygın hastane ağına sahibiz. Size en yakın Doğa Sigorta anlaşmalı sağlık kurumunu görmek için tıklayınız.

Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesine sahip sigortalılarımız, Poliçe Özel Şartları doğrultusunda poliçe kapsamında tutulan tedavileri için SGK kapsamında ve yasal olarak doktor muayenelerinde ödemekle yükümlü olduğu katılım payı dışında bir ödeme alınmamaktadır.

Poliçede beyan edilmemiş hastalıklar teminat dışı kalırken, Poliçe Özel Şartları doğrultusunda 3 ay süre ile bekleme süresi uygulanan bazı hastalıklar mevcut olduğu gibi poliçe teminat dışında kalan bazı hastalıklar da bulunmaktadır.
Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Şartları için tıklayınız.

Yatarak Tedavi Teminatları; Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Özel Şartları ve Sağlık Sigortası Genel Şartları doğrultusunda yatarak tedavi fark ücretleri %100 ödeme kapsamındadır.

 • Medikal ve Cerrahi Yatış
 • Yoğun Bakım
 • Kemoterapi, Radyoterapi, Diyaliz
 • Küçük Müdahale
 • Oda/Yemek/Refakatçi
 • Suni (Yapay) Uzuv (yıllık 30.000 TL)
 • Anlaşmalı Kara Ambulansı
 • Yardımcı Tıbbi Malzeme (Yıllık 1.000 TL)
 • Yatarak Tedavi Ameliyat Malzemesi (yıllık 10.000 TL)

Ayakta Tedavi Teminatları; Tercih ettiğiniz plana göre sigortalanan kişi başına 6 veya 10 adet ayakta tedavi hakkı sunulmaktadır.

 • Doktor Muayene
 • Tahlil/Röntgen
 • İleri Tanı Yöntemleri
 • Fizik Tedavi

Ayrıca; Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası poliçesinde aşağıda belirtilen içerikler de teminat kapsamında sigortalılara hediye olarak verilmektedir.

Check-Up İçeriği: Doktor Değerlendirme - Tam Kan Sayımı (18 parametre) - Akciğer Grafisi (tek yönlü) - Tam İdrar Tahlili - Sedimantasyon - Açlık Kan Şekeri - Kolesterol, Total – EKG

Kapsamlı Diş Paket İçeriği: Dolgu Sökümü (tek diş) - Diş Taşı Temizliği (Detertraj-alt ve üst çene) - Düşmüş Kuron ve Köprü Simantasyonu (her sabit üye için) - Okluzal Aşındırmalar (alt ve üst çene) - Okluzyon Düzeltilmesi (iki çene) - Bite-Wing Radyografi - Diş Röntgen Filmi ( periapikal-tek diş) - Diş Hekimi Muayenesi - - Lokal Anestezi (enjeksiyon-infiltratif) - Lokal Anestezi (rejyonel) - Oral Hijyen Eğitimi - Teşhis ve Tedavi Planlaması - Vitalite Kontrolü - Dolgu (tek diş için veya kanal (tek diş için)

Medline 7/24 Tıbbi Danışmanlık Acil Sağlık Hizmeti ve Tam Donanımlı Ambulans Hizmeti: 7/24 hizmet veren provizyon merkezimiz acil veya ihtiyaç anında tıbbi danışmanlık, anlaşmalı kurum provizyon hizmetleri ile ilgili soru ve sorunlarınızda, acil ambulans talepleriniz için günün her saati hizmet vermektedir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası gelir vergisi indirimine tabidir. Bireyler gelir vergisi öderken, Tamamlayıcı Sağlık Sigortası ya da özel sağlık sigortası vergi indirimi avantajlarından yararlanabilir.

question-chat
İletişim

Şikayet, öneri ve taleplerle ilgili bize ulaşın.

Bize Ulaşın
x
Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.