TÜBİTAK Çalışanlarına Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Doğa Sigorta’dan! Görsel
Sigorta
03.09.2019

Doğa Sigorta ile TÜBİTAK çalışanları için Tez-Koop-İş Sendikası iş birliği ikinci yılı ile devam ediyor. Doğa Sigorta Genel Müdürü Coşkun Gölpınar ve Tez-Koop-İş Sendikası Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu katılımı ile 6 Ağustos 2019 tarihinde gerçekleşen imza töreni ile Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası anlaşması yenilendi.

Gerçekleştirilen bu iş birliği ile anlaşma 5 bin TÜBİTAK çalışanı, Doğa Sigorta’nın ve SGK anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında poliçe kapsamındaki işlemlerden sağlık hizmeti alabilecekler. Bu avantajlara ek olarak, anlaşmanın kapsadığı üyelerin ailelerine de kişiye özel Doğa Sigorta Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’na daha uygun fiyat avantajı sunuluyor. Sunulan uygun prim ve ödemeleri ile anlaşmalı özel sağlık kuruluşlarında aile bireyleri de fark ödemeden sağlık hizmeti alabilecekler.

Bu anlaşma ile ilgili Doğa Sigorta Genel Müdürü Coşkun Gölpınar düşüncelerini dile getirdi: “Tamamlayıcı Sağlık Sigortası (TSS) ürünü içerik olarak güçlü ve özel sağlık sigortası (ÖSS) ürününden geri kalmazken primi ÖSS ürününe göre gayet makul ve ekonomik. Sektörde TSS ürünü sigortacılıkta sağlık branşının gelişimi açısından çok belirleyici, bu nedenle de TSS’nin yaygınlaşması ülkemiz ve sektörümüz için çok önemli. Son yıllarda söz konusu ürüne olan ilgi artarak devam ediyor. Türkiye Sigorta Birliği (TSB) verilerine göre Haziran 2015’de 110 bin olan sigortalı sayısı Haziran 2019’da 1 milyonu aştı.”

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Hakkında

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası’nın çalışanlar ve şirketler için önemine değinen Coşkun Gölpınar, “Çalışanlar için sağlık sigortası çok faydalı ve aidiyet yaratan bir yan hak olup, firmaların bunu çok ekonomik primlerle TSS ürünüyle sağlayabilmesi çok değerli. Bu nedenle grup sigortalı sayısı daha yüksek. Firmaların yan hak olarak çalışanlarına TSS poliçesi yapmalarını şiddetle öneriyoruz. Özellikle de çok fazla personeli olan firmalarda bu önemli ve kolaylaştırıcı bir faktör. Ülkemizde bu bilincin yaygınlaştırılması ile TSS poliçesinin daha geniş kitlelere ulaşacağını ve sigorta şirketlerinin bu doğrultuda önemli bir misyon taşıdıklarını söyleyebiliriz. Sigorta şirketlerinin gerçekleşen sağlık giderleri konusundaki suistimal, faturalandırma, tıbbi yaklaşım ve tedavi planları gibi etkin kontrolleri sayesinde kamu sağlık harcamalarının maliyetini düşürmenin yanında tüm giderlerin faturalandırılması sayesinde vergi ve istihdam açısından kayıt dışılığın önüne geçilmesi mümkün. Öte yandan çoğu durumda ÖSS primleri ulaşılamayacak boyuta geldiği için insanlar bu ürüne yönelmeye başladılar. Sigortasız kalmak yerine TSS çok iyi bir fırsat. Ürünlerde sunulan asistans hizmeti hediyeleri de bir başka önemli ayrıntı. Aynı şekilde TSS de çok geniş bir anlaşmalı kurum ağının olması ve bu kurumların hatırı sayılır ölçüde bilinirliği de dikkat çeken unsurlar” ifadelerinde bulundu.