Yönetim Kurulu


Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Hakkında

...

Portre11.jpg

Yönetim Kurulu Başkanı

Nihat Kırmızı

Doğa Sigorta yönetim kurulu başkanı olan Nihat Kırmızı aynı zamanda İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Mütevelli Heyeti başkanıdır

1978 yılında doğan Nihat Kırmızı Lisans ve Yüksek lisans eğitimini iletişim ve Finans alanlarında tamamlamıştır

İç Kontrol, İç Denetim, Katılım finans konularında çalışmalar yapmış, işletmelerde iç kontrol sisteminin bağımsız denetim karar süreçlerine etkileri ile ilgili tez yazmıştır.

Online eğitimin öncülerindendir.

Kırmızı; New York’ta dil eğitimi ve çeşitli alanlara yönelik birçok iş/eğitim sertifikasına da sahiptir olmuştur.

Profesyonel çalışmaları ile beraber güçlü girişimcilik yönü ön plana çıkmış olan Kırmızı 2003 yılı itibari ile sigortacılık alanında kurumsal satıştan, acenteliğe, sektörün birçok kademesinde görev almıştır.

Dış ticaret alanında Almanya’nın sektöründe öncü firmalarından Alberts Collection GMBH’nin Türkiye ve Ortadoğu temsilciliğini yapmıştır. Alberts Collection markasıyla ülkemizden Almanya’ya oturma bankları ve şehir mobilyaları üretimi ve ihracatı yapmıştır.

2008 yılında telekomünikasyon sektöründe Doğa Grup çatısı altında faaliyet gösteren Doğa Telekom’da üst düzey yöneticilik yapmış, bu görevi ifa ederken üstlendiği çağrı merkezleri, internet ve VOIP servis sağlayıcılığı ve online eğitim gibi farklı alanlarda önemli projelere başarıyla imza atmıştır. Online eğitim alanının öncülerindendir.

Doğa Hospital Hastaneleri, Doğa akademi, Mesleğim eğitim kurumları, Berk Anadolu lisesi, Mesleğim sağlık anadolu lisesi gibi sektöründe güçlü kurumların da kurucularındandır.

2013 yılında, bugün ulusal ve uluslararası çapta faaliyet göstermekte olan Doğa Sigorta AŞ şirketinin kuruluşunu gerçekleştirmiş ve CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak şirketi sigortacılık sektörünün en büyük şirketlerinden biri haline getirmiştir. Kırmızı 2015 yılında ülkemizde ilk kez pencere modeliyle katılım sigortacılığı faaliyeti başlatmış ve katılım sigortacılığının öncülerinden biri olmuştur.

Girişimciliği gibi güçlü sosyal yönü de bulunan Nihat Kırmızı, vakıf, dernek, kulüp gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşunda görev almış ve başkanlığını yaptığı Girişimci Fikirler Derneği aracılığı ile birçok girişimciye yönelik sertifika eğitimleri ve teşvik ile iş kurmalarını sağlamış, istihdamın artmasına katkıda bulunarak değerli girişimlerin hayat bulmasına destek olmuştur.

Kırmızının Girişimci olarak başlattığı şirketlerde bugün 1500 ün üzerinde personel görev yapmakta, bu şirketler sağlık, eğitim, sigortacılık, finans, gıda, bilişim alanları başta olmak üzere çeşitli sektörlerde 12 bölge müdürlüğü 2000 üzerinde acente ve bayi ağıyla 81 ilde hizmet vermektedir.

TÜSİAD üyesi de olan Nihat Kırmızı, Galatasaray kongre üyeliği ve GSYİAD üyeliğini aktif olarak devam ettirmektedir.

Nihat Kırmızı; Evli ve 3 çocuk babasıdır.

...

Portre12.jpg

Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Nabi KIRMIZI

27 Aralık 1964 yılında  Şanlıurfa'da doğan Nabi Kırmızı İktisat Fakültesi mezunudur. Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Ens. İktisat Fakültesi anabilim dalında tamamlayan  Kırmızı Türmob üyesi olarak Mali Müşavirlik ruhsatı ile Kamu gözetim Kurumuna bağlı Bağımsız Denetçi ruhsatlarına sahiptir. Çeşitli sektörlerde, yurtiçi ve yurtdışında  faaliyet gösteren şirketlerin kurucu ortağı ve Yönetim kurullarında yer almaktadır. Sağlık sektöründe faaliyet gösteren Doğa Hospital A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve kurucu ortakları arasında bulunduğu Doğa Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevlerini sürdürmektedir.

...

Portre1.jpg

Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Mustafa Arif Küme

1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. 2000 yılında Muğla Üniversitesi İ.İ.B. Fakültesi İşletme bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Mezuniyetinin akabinde Avustralya’da eğitim hayatına devam etmiş ve 2005 yılı sonunda RMIT Üniversitesi Yönetim Bilgi Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra Avustralya'da Bilgi Teknolojileri sektörü ve Hizmet sektöründe 5 yıl kadar çalışmıştır.2010 yılı sonunda Türkiye’ye kesin dönüş yapan Mustafa Arif Küme, Doğa Grup çatısı altında faaliyet gösteren EnglishTime Dil Okullarında iş geliştirmeden ve Bilgi Teknolojilerinden sorumlu  Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.  2014 yılından itibaren Doğa Sigorta A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

...

Portre10.jpg

Yönetim Kurulu Üyesi - Genel Müdür

Coşkun GÖLPINAR

İş yaşamına 1984 yılında Koç Holding bünyesinde Mimar olarak başlayan Coşkun GÖLPINAR, 1986-87 yılları arasında Akbank A.Ş.’de Mimar olarak çalışarak devam etmiştir. 1989 yılından itibaren kariyerine sigorta sektöründe devam eden GÖLPINAR, 1989 -1992 yılları arasında Halk Sigorta A.Ş.’de Risk Mühendisliği Müdürü olarak çalışmış, daha sonra geçtiği Yapı Kredi Sigorta’da 1992-1996 yılları arasında Teknik Grup Müdürü, 1996 – 2004 yılları arasında Yangın, Mühendislik ve Nakliyat branşlarından sorumlu Genel Müdür Yard., 2004 – 2013 yılları arasında ise Pazarlama, Bankasürans, Banka ve Doğrudan Satış kanallarından sorumlu Genel Müdür Yard. olarak çalışmıştır.  2013 – 2015 yılları arasında Can Brokerlik ve Reasürans A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev alan GÖLPINAR, 2016 yılının Mart ayında Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladığı şirketimizde, 2016 yılının Haziran ayından bu yana Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümünden mezun olan GÖLPINAR, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

emrealkin.jpg

Yönetim Kurulu Üyesi

Emre ALKİN

Prof. Dr. Emre Alkin; Saint Michel Fransız Lisesi'ni 1987 ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni de 1991'de bitirdikten sonra, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi’nde lisansüstü eğitimini tamamladı. 1996 yılında Doktorasını yine aynı Üniversite'de tamamlayarak ve 1997'de “doçent”; 2002 yılında ise “profesör” unvanını aldı.

1999-2003 yılları arasında İMKB Başkan Danışmanlığı, 2000 yılında TİM Genel Sekreterliği, Vergi Konseyi Üyeliği görevini yürüten Prof. Dr. Emre Alkin; Çukurova Holding, Doğan Holding, Anadolu Holding ve Altınbaş Holding’de görev yaptı. Çeşitli gazetelerde ekonomi köşe yazarlığı, TV8, SKYTÜRK, A HABER, CNNTURK, TRTHABER, TV100 gibi televizyon kanallarında ekonomi yorumculuğu yapan Prof. Dr. Emre Alkin, Dünya Gazetesi’nde “Paylaşmasak Olmazdı” isimli sayfasıyla içimizdeki kahramanlara yer vermektedir.

Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcılığı yapmış olan Alkin, İzmir’in spor kulüplerinden Göztepe Sportif A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliği de yapmıştır. 2017 - 2019 yılları arasında Galatasaray Sportif A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır . Alkin, “Uzlaşmazlık Çözümü” konusunda şirketler ve kamu arasında ulusal ve uluslararası çalışmalara katılmaktadır. Ödeme Sistemleri, Mobil Teknolojiler, Finans ve Mali Konular ile ilgili uluslararası şirketlerde görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Emre Alkin’in; “Risk Management”,“Finansal Aracılığın Evrimi”, “Bankalarda Risk Yönetimine Giriş”, Yalın Alpay’la birlikte kaleme aldığı “Dünden Bugüne Gaziantep”, “Her Şey Ekonomi Değil” , "Paylaşmasak Olmazdı”, “Fikret Mualla’nın Sanatı” ve 2017 yılının en iyi iş kitabı seçilen “Olaylarla Türkiye Ekonomisi” isimli, biri İngilizce olmak üzere sekiz kitabı bulunmaktadır. Ayrıca insan ilişkilerinin dünden bugüne evrimi üzerine yazdığı “Seve Seve Aldattım” isimli kitabı da 2017'nin çok satan kitaplar arasında yer almıştır. 2018 Eylül ayında çıkan "Mükemmeli Arayan Kadın" isimli ilk romanı ile de büyük ses getirmiştir. 2019 yılının Kasım ayında çıkmış olan "İktisattan Çıkış " kitabı oldukça beğenilmiş ve tüm geliri Mutluluğun Adresi Sosyal Yardımlaşma Derneği'ne bağışlanmıştır.

Prof. Dr. Emre ALKİN, iki çocuk babası olup, Türkçe, İngilizce ve Fransızca konferanslar vermektedir.

müslüm-berk.jpg

Yönetim Kurulu Üyesi

Müslüm Berk KIRMIZI

1991 İstanbul doğumlu olan Müslüm Berk Kırmızı, Leibniz Universität Hannover’da Mimarlık öğrenimi gördü. Mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya’da farklı projelerde yer alarak mimarlık alanında çalışamalarda bulundu. Eğitimini aldığı mimarlığın yanı sıra Doga Sigorta’daki görevleriyle sigortacılık alanında da faaliyetlerde bulundu. Sağlık, inşaat ve eğitim gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren grup şirketlerinin yönetim kurullarında yer almaktadır. İngilizce ve Almanca dillerini iyi derecede bilen Kırmızı, 2018 Genel Kurulu ile Doga Sigorta A.Ş. yönetim kurulu üyeliği görevine atanmıştır

question-chat
İletişim

Şikayet, öneri ve taleplerle ilgili bize ulaşın.

Bize Ulaşın
x
Sitemizi ve deneyiminizi geliştirmek için tanımlama bilgilerini kullanıyoruz. Sitemizi kullanmaya devam ederek tanımlama bilgisi politikamızı kabul etmiş sayılırsınız. Kabul Ediyorum