Kurumsal

Yönetim Kurulu

Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Hakkında Bilgi Almak İçin İlgili Kişiye Tıklayın

Nihat KIRMIZI Yönetim Kurulu Başkanı

Doğa Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı olan Nihat Kırmızı aynı zamanda İstanbul Topkapı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı’dır. 1978 yılında doğan Nihat Kırmızı, Lisans ve Yüksek lisans eğitimini İletişim ve Finans alanlarında tamamlamıştır. İç Kontrol, İç Denetim ve Katılım Finans konularında çalışmalar yapmış, işletmelerde iç kontrol sisteminin bağımsız denetim karar süreçlerine etkileri ile ilgili tez yazmıştır. Kırmızı; New York’ta dil eğitimi ve çeşitli alanlara yönelik birçok iş/eğitim sertifikasına da sahiptir olmuştur.

Profesyonel çalışmaları ile beraber güçlü girişimcilik yönü ön plana çıkmış olan Kırmızı, 2003 yılı itibari ile sigortacılık alanında kurumsal satıştan, acenteliğe kadara sektörün birçok kademesinde görev almıştır.

Dış ticaret alanında Almanya’nın sektöründe öncü firmalarından Alberts Collection GMBH’nin Türkiye ve Ortadoğu temsilciliğini yapmıştır. Alberts Collection markasıyla ülkemizden Almanya’ya oturma bankları ve şehir mobilyaları üretimi ve ihracatı yapmıştır.

2008 yılında telekomünikasyon sektöründe Doğa Grup çatısı altında faaliyet gösteren Doğa Telekom’da üst düzey yöneticilik yapmış, bu görevi ifa ederken üstlendiği çağrı merkezleri, internet ve VOIP servis sağlayıcılığı ve online eğitim gibi farklı alanlarda önemli projelere başarıyla imza atmıştır. Online eğitim alanının öncülerindendir.

Doğa Hospital Hastaneleri, Doğa Akademi, Mesleğim Eğitim Kurumları, Berk Anadolu Lisesi ve Mesleğim Sağlık Anadolu Lisesi gibi sektöründe güçlü kurumların da kurucularındandır.

2013 yılında, bugün ulusal ve uluslararası çapta faaliyet göstermekte olan Doğa Sigorta A.Ş.’nin kuruluşunu gerçekleştirmiş, CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak şirketi sigortacılık sektörünün en büyük şirketlerinden biri haline getirmiştir. Nihat Kırmızı, 2015 yılında ülkemizde ilk kez pencere modeliyle katılım sigortacılığı faaliyetini başlatmış ve katılım sigortacılığının öncülerinden biri olmuştur.

Girişimciliği gibi güçlü sosyal yönleri de bulunan Nihat Kırmızı, vakıf, dernek, kulüp gibi çok sayıda sivil toplum kuruluşunda görev almış, birçok girişimciye yönelik sertifika eğitimleri ve teşvik ile iş kurmalarını sağlamış, istihdamın artmasına katkıda bulunarak değerli girişimlerin hayat bulmasına destek olmuştur.

Kırmızı’nın girişimci olarak başlattığı şirketlerde bugün 1.500’ün üzerinde personel görev yapmaktadır. Bu şirketler sağlık, eğitim, sigortacılık, finans, gıda, bilişim alanları başta olmak üzere çeşitli sektörlerde 12 Bölge Müdürlüğü, 2.000 üzerinde acente ve bayi ağı ile 81 ilde hizmet vermektedir.

TÜSİAD üyesi de olan Nihat Kırmızı, Galatasaray Sportif A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, Galatasaray Üyeliği ve GSYİAD üyeliğini aktif olarak devam ettirmektedir.

Nihat Kırmızı, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Nabi KIRMIZI Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Şanlıurfa'da doğan Nabi Kırmızı, İktisat Fakültesi mezunudur. Yüksek Lisansını İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Ens. İktisat Fakültesi anabilim dalında tamamlayan Kırmızı, Türmob üyesi olarak Mali Müşavirlik ruhsatı ile Kamu gözetim Kurumuna bağlı Bağımsız Denetçi ruhsatlarına sahiptir. Çeşitli sektörlerde, yurtiçi ve yurt dışında faaliyet gösteren şirketlerin kurucu ortağı ve yönetim kurullarında yer almaktadır. Sağlık sektöründe faaliyet gösteren Doğa Hospital A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı ve kurucu ortakları arasında bulunduğu Doğa Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan vekilliği görevlerini sürdüren Nabi Kırmızı, URSİAD Başkanı olarak da görev yapmaktadır.

Mustafa Arif KÜME Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

1978 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. 2000 yılında Muğla Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Mezuniyeti ile birlikte Avustralya’da eğitim hayatına devam etmiş ve 2005 yılı sonunda RMIT Üniversitesi Yönetim Bilgi Sistemleri bölümünden mezun olmuştur. Mezuniyetinden sonra Avustralya'da Bilgi Teknolojileri sektörü ve Hizmet sektöründe 5 yıl kadar çalışmıştır. 2010 yılı sonunda Türkiye’ye kesin dönüş yapan Mustafa Arif Küme, Doğa Grup çatısı altında faaliyet gösteren EnglishTime Dil Okulları’nda İş Geliştirme ve Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. 2014 yılından itibaren Doğa Sigorta A.Ş.'de Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir.

Coşkun GÖLPINAR Yönetim Kurulu Üyesi - Genel Müdür

İş yaşamına 1984 yılında Koç Holding bünyesinde Mimar olarak başlayan Coşkun Gölpınar, 1986-87 yılları arasında Akbank A.Ş.’de Mimar olarak çalışarak devam etmiştir. 1989 yılından itibaren kariyerine sigorta sektöründe devam eden Gölpınar, 1989-1992 yılları arasında Halk Sigorta A.Ş.’de Risk Mühendisliği Müdürü olarak çalışmış, daha sonra geçtiği Yapı Kredi Sigorta’da 1992-1996 yılları arasında Teknik Grup Müdürü, 1996–2004 yılları arasında Yangın, Mühendislik ve Nakliyat branşlarından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, 2004–2013 yılları arasında ise Pazarlama, Bankasürans, Banka ve Doğrudan Satış kanallarından sorumlu Genel Müdür Yard. olarak çalışmıştır. 2013–2015 yılları arasında Can Brokerlik ve Reasürans A.Ş.’de Genel Müdür olarak görev alan Gölpınar, 2016 yılının Mart ayında Genel Müdür Yardımcısı olarak çalışmaya başladığı şirketimizde, 2016 yılının Haziran ayından bu yana Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Yıldız Teknik Üniversitesi, Mimarlık Bölümünden mezun olan Gölpınar, İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

Prof. Dr. Emre ALKİN Yönetim Kurulu Üyesi

Prof. Dr. Emre Alkin; Saint Michel Fransız Lisesi'ni 1987 ve İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni de 1991'de bitirdikten sonra, 1993 yılında İstanbul Üniversitesi’nde lisansüstü eğitimini tamamladı. 1996 yılında doktorasını yine aynı üniversitede tamamlayarak 1997'de “doçent”; 2002 yılında ise “profesör” unvanını aldı.

İstanbul Topkapı Üniversitesi Rektörü olarak görev yapmakta olan Prof. Dr. Emre Alkin, 1999-2003 yılları arasında İMKB Başkan Danışmanlığı, 2000 yılında TİM Genel Sekreterliği, Vergi Konseyi Üyeliği görevini yürütmüştür. Prof. Dr. Emre Alkin; Çukurova Holding, Doğan Holding, Anadolu Holding ve Altınbaş Holding’de görev yapmıştır. Çeşitli gazetelerde ekonomi köşe yazarlığı, TV8, SKYTÜRK, A HABER, CNNTURK, TRT HABER, TV100 gibi televizyon kanallarında ekonomi yorumculuğu yapan Prof. Dr. Emre Alkin, Dünya Gazetesi’nde “Paylaşmasak Olmazdı” isimli sayfasıyla içimizdeki kahramanlara yer vermektedir.

Altınbaş Üniversitesi Rektör Yardımcılığı yapmış olan Alkin, İzmir’in spor kulüplerinden Göztepe Sportif A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyeliği ve Türkiye Futbol Federasyonu Genel Sekreterliğini de yapmıştır. 2017 - 2019 yılları arasında Galatasaray Sportif A.Ş. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır. Alkin, “Uzlaşmazlık Çözümü” konusunda şirketler ve kamu arasında ulusal ve uluslararası çalışmalara katılmaktadır. Ödeme Sistemleri, Mobil Teknolojiler, Finans ve Mali Konular ile ilgili uluslararası şirketlerde görev yapmaktadır.

Prof. Dr. Emre Alkin’in; “Risk Management”,“Finansal Aracılığın Evrimi”, “Bankalarda Risk Yönetimine Giriş”, Yalın Alpay ile birlikte kaleme aldığı “Dünden Bugüne Gaziantep”, “Her Şey Ekonomi Değil” , "Paylaşmasak Olmazdı”, “Fikret Mualla’nın Sanatı” ve 2017 yılının en iyi iş kitabı seçilen “Olaylarla Türkiye Ekonomisi” isimli, biri İngilizce olmak üzere sekiz kitabı bulunmaktadır. Ayrıca insan ilişkilerinin dünden bugüne evrimi üzerine yazdığı “Seve Seve Aldattım” isimli kitabı da 2017'nin çok satan kitaplar arasında yer almıştır. 2018 Eylül ayında çıkan "Mükemmeli Arayan Kadın" isimli ilk romanı ile de büyük ses getirmiştir. 2019 yılının Kasım ayında çıkmış olan "İktisattan Çıkış" kitabı oldukça beğenilmiş ve tüm geliri Mutluluğun Adresi Sosyal Yardımlaşma Derneği'ne bağışlanmıştır.

Prof. Dr. Emre Alkin, iki çocuk babası olup, Türkçe, İngilizce ve Fransızca konferanslar vermektedir.

Nilüfer GÜNHAN Yönetim Kurulu Üyesi

Nilüfer Günhan, eğitimini sırasıyla Üsküdar Amerikan Lisesi, Marmara Üniversitesi (İng. İşletme) ve University of West Georgia ABD’de (MBA) tamamladıktan sonra kariyerine otomotiv sektöründe Doğuş Otomotiv’in kuruluşunda başlamış, VDF (Volkswagen Doğuş Finans) şirketinin kuruluş Proje Yöneticisi ve Genel Müdür Yardımcısı olarak rol almıştır. Hemen ardından TEB Cetelem ve ALJ Finans finansman şirketlerinin kurulmasına ve birer otomotiv finansman şirketi olarak pazarda konumlanmalarına Genel Müdür olarak liderlik etmiştir. Ayrıca 2003-2005 yılları arasında da Avrupa Birliği “European Banking Passport” mevzuatı çerçevesinde bir Alman bankası olan Volkswagen Bank’ın İngiltere şubesinin kurulması ve tüm Volkswagen grup markaları bayilerinin stok finansmanı hizmetlerinin yürütülmesi konusunda program liderliği görevinde bulunmuştur.

Nilüfer Günhan, Türkiye’de finansman sektörünün kurulmasından bu yana Tüketici Finansman Derneği Başkanlığı ve Finansal Kurumlar Birliği Yönetim Kurulu Üyeliği görevleri kapsamında banka dışı finansal sektörün gelişimine katkıda bulunmak amacıyla çalışmalar yapmıştır.

Günhan, 2018-2022 yılları arasında Abdul Latif Jameel International Dubai ofisinde Finansman Şirketleri, Sigorta Şirketler ve FinTech bölge CEO olarak görev yapmış, 2022 itibariyle Türkiye’ye döndükten sonra yönetim danışmanlığı ve bağımsız yönetim kurulu üyeliği çerçevesinde profesyonel hayatına devam etmektedir. Halihazırda ALJ Finansman A.Ş. Yönetim Kurulu ve Denetim Komitesi Başkanlığı, Abdul Latif Jameel United Finance (Suudi Arabistan) Yönetim Kurulu ve Risk Komitesi üyeliği icra etmekte olan Nilüfer Günhan, 2022 Mayıs itibariyle de Doğa Sigorta A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Nilüfer Günhan, Boğaziçi Üniversitesi BÜYEM eğitmeni olarak dijital dönüşüm, strateji, liderlik, aile şirketlerinde kurumsallaşma gibi alanlarda eğitimler vermektedir.

2018 yılında Ekonomist Dergisi tarafından seçilen Türkiye’nin 50 Başarılı Kadın CEO’su arasında yer alan Günhan, ayrıca 2020 yılında Dubai’de Finext tarafından “Excellence in Finance – Finansta Mükemmellik” ödülü almıştır.

Müslüm Berk KIRMIZI Yönetim Kurulu Üyesi

Müslüm Berk Kırmızı, Leibniz Universität Hannover’da Mimarlık öğrenimi gördü. Mezun olduktan sonra Amerika Birleşik Devletleri ve Almanya’da farklı projelerde yer alarak mimarlık alanında çalışamalarda bulundu. Eğitimini aldığı mimarlığın yanı sıra Doğa Sigorta’daki görevleriyle sigortacılık alanında da faaliyetlerde bulundu. Sağlık, inşaat ve eğitim gibi farklı alanlarda faaliyet gösteren grup şirketlerinin yönetim kurullarında yer alan Kırmızı, İngilizce ve Almanca dillerini iyi derecede bilmektedir. 2018 Genel Kurulu ile Doğa Sigorta A.Ş. yönetim kurulu üyeliği görevine atanmıştır.